Gelecek ve Bilim Kitaplığı 50 Soruda Dizisi

ÇIKAN KİTAPLAR

1. 50 Soruda İnsanın Tarihöncesi Evrimi
  2. 50 Soruda Aydınlanma
  3. 50 Soruda Görelilik Kuramları
  4. 50 Soruda Deprem
  5. 50 Soruda Büyük Patlama Kuramı
  6. 50 Soruda Yer’in Evrimi
  7. 50 Soruda Yaşamın Tarihi
  8. 50 Soruda Arkeoloji
  9. 50 Soruda Matematik
  10. 50 Soruda Evren
  11. 50 Soruda Psikiyatri
  12. 50 Soruda Antropoloji
  13. 50 Soruda Bilim ve Bilimsel Yöntem
  14. 50 Soruda Dil Felsefesi
  15. 50 Soruda Üniversite
  16. 50 Soruda Endüstri Mühendisliği
  17. 50 Soruda Yapay Zekâ
  18. 50 Soruda Maddenin Evrimi
  19. 50 Soruda Evrim

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19

11 Beğeni

Ben bu seriyi bir süredir takip ediyorum ama sadece takip, henüz hiçbir kitabını okumadım. :slight_smile: Var mı okuyan, tavsiye eder misiniz?

1 Beğeni

Bu dizi Bilim ve Gelecek dergisi, Ender Helvacıoğlu yayımladığı kitaplar. Dergi uzun yıllardır çıkıyor. Ender Helvacıoğlu ayrılıp Bilim ve Gelecek dergisini yayımlamadan önce Bilim ve Ütopya GYY’siydi.

Kitapları okumadım ama dergi ve Ender Helvacıoğlu bilimsel görüşlerine güvendiğim isimlerden.

Ayrıca örneğin Evrim kitabı evrimagacı sitesi kurucusu Çağrı Mert Bakırcı’nın, güvenilir bir bilim yayıncısı Çağrı Mert Bakırcı.

4 Beğeni

Kitapları inceledim, aslında tanıdığım ve bildiğim birkaç yazar var. ÇMB de onlardan birisi. Bu diziyi sanırım ilk kez kuantum konusunda fark etmiştim. Çok fazla da kitap yok, daha da artmadan yavaştan almaya başlayayım. :slight_smile: Hem popüler bilim konularını seviyorum hem de böyle yayın yapan yerlere destek olmak lazım.

2 Beğeni

Hocam maşallah her yere destek oluyorsun, birazda ülke ekonomisine destek olsan süper olur. :smiley:
Düşüncenizi takdir ediyorum.

Oraya da olmadığımı nerden biliyorsunuz? :slight_smile:

Şaka bir yana, sevdiğim ve ilgilendiğim konularda bütçem sınırında destek olmaya çalışıyorum. Bazen Lösev dükkandan alışveriş yapıyorum, bazen Haytap dükkandan, bazen şahsen tanıdıklarıma destek oluyorum bazen de yayın evlerine. Elden ne gelirse artık. :slight_smile:

1 Beğeni