Glenn Meade Kitapları (Kırmızı Kedi Yayınları)

Glenn Meade

BİYOGRAFİ (Kaynak: Doğan Kitap)
Eski gazeteci ve uluslararası üne sahip yazar Glenn Meade, 1957 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’in Finglas kasabasında doğdu. “Irish Times” ve “Irish Independent” gazetelerinde yazdı. İlk romanı "Kar Kurdu"yla şöhreti yakalayan Glenn Meade’in romanları, yirmiden fazla dile çevrildi. Yazarlığının yanı sıra eğitim pilotu olarak da çalışan Meade, 1980’lerin ortalarından, ilk romanını yazana kadar (1994) Dublin’deki Strand Tiyatrosu’nda kendi yazdığı bir dizi oyunun yönetmenliğini de yaptı. Uzun yıllar pilot eğitmeni olarak çalışan Glenn Meade, artık sadece yazarlık yapıyor.
Eleştirmenler, Glenn Meade’in romanlarını, olay ve kurgu bakımından, Frederick Forsythe, John le Carre ve Tom Clancy’nin heyecanlı bir karışımı olarak niteliyor. Uluslararası başarı kazanan romanları, olayların geçtiği Rusya, Mısır, Avrupa ve ABD’de kılı kırk yaran araştırma ve incelemelerin ürünüdür.

ÇIKAN KİTAPLARI

  1. Buz Kapanı
  2. Huzursuz Hayaletler
  3. İkinci Mesih
  4. Kar Kurdu
  5. Romanov Komplosu
  6. Sakkara’nın Kumları
  7. Sekizinci Gün
  8. Son Tanık
  9. Brandenburg
  10. Şeytanın Müridi

1 2 3 4 5

6 7 8 9

EN SON ÇIKAN

9 Beğeni

Brandenburg’ü de ekleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Brandenburg daha önce Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Onunla beraber Şeytanın Mürid adlı kitapta Doğan Kitap tarafından yayınlandı. Buraya eklediklerim Kırmızı Kedi tarafından yayınlanan kitaplar. İlerde kırmızı kedi yayınlarsa o kitapları da eklerim.

2 Beğeni

Meade okumaya herhangi bir kitabından başlanabilir mi? Yani seri midir kitaplar? Hangi iki kitabını tavsiye edersiniz?

Sakkara’nın Kumları’nı öneririm. Bildiğim kadarıyla seri olan kitabı yok, en azından benim okuduklarım arasında.

1 Beğeni

Meade’in Kırmızı Kedi’ye geçmesine baya sevindim -ne zaman geçti bilmiyorum ama yeni fark ettim. Kar Kurdu’nu ödünç alıp okumuş ve çok sevmiştim sonra başka kitabını alamayınca içime öküz gibi oturmuştu :smiley: Muhtemelen fiyata göre seçim yaparım ama hangisini almalıyım acaba (bir bu eksikti çünkü) :thinking:

On yıldır bu sene okurum diyerek her nedense okuyamadığım yazar. Elimde Bumerang ve Sakkara’nın Kumları var. Bu sene okuyacağım… :sweat_smile:

1 Beğeni

2 Beğeni

Çok şükür Brandenburg kitabını yayınlamayı düşündüler. :+1::+1:

2 Beğeni

Kırmızıkedi’den çıkan Sakkara’nın Kumları, Kar Kurdu, İkinci Mesih ve Buz Kapanı kitaplarını almıştım. Brandenburg’u da alırım muhtemelen

1 Beğeni

Daha önce Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştı. Piyasada yoktu. Bu haber çok iyi oldu. Tabi çıkmasına muhtemelen en az 15 gün var. Gelecek ayın listesi de şekillenmeye başlıyor.

1 Beğeni

Evet aynen.
Ben önceki kitapları Doğan değil de Kırmızıkedi’den almayı tercih ettim. Bunu da çıkar çıkmaz alırız.

1 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni

Yeni kitap

1 Beğeni