Görüyorsun Ya, Suskunluğum Senin İçin Evladır!

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/goruyorsun-ya-suskunlugum-senin-icin-evladir/

image

“Hayatımın bir kısmını akvaryumda geçirdim. Anılarını yaz falan derler bu gibi durumlarda. Benim yazacağım şeyler seni sarmaz bir kere. Sen istiyorsun ki ben “Geçen akşamı evinde geçirdik, bir kez daha akvaryum insanının o sıcak ve samimi haline şahit olmuştuk hep beraber. Ayrıca yemekleri de şahaneydi doğrusu. Ertesi gün veda ederken herkese bir hüzün çökmüştü. Bir… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Selam Haluk,

Sadece adamın değil, hayatın da yer yer camın arkasından özeti gibi olmuş öykün. Ya da özet demeyelim de müzedeki bir temsil diyelim.

Yine de öykü başlığı sessizliğim evladır diyorsa ve bu optimum kazanıyorsa, bu optimumu da adam belirliyordur. Paniğe gerek yok.

Adamın gözleri karardı, başı döndü. Mide bulantısıyla başa çıkmaya çalışırken aklından doktorun da aynı deneye maruz kalıp kalmadığı geçiyordu.

Kesinlikle…
:fist_left: :+1: :wave:

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari,

Vakit ayırıp okuduğun ve bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim.
Yorumdaki tavsiyeyi de önemsiyorum.
Bu arada ilk ve tek yorum sana ait şu an, buna da ayrıca müteşekkirim. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle,
Sevgilerle

1 Beğeni

Haluk merhabalar;

Senden bu sefer daha kısa, daha az kafa karıştırıcı ama her zamanki gibi düşündürücü ve anlam yüklü bir öykü okudum. :slightly_smiling_face: Aslında hayatlarımız çok da farklı değil bu mikroçip takılmış deneklerden. Belirli kalıplar dahilinde geçiriyoruz ömrümüzü. Yoksa biz de denek miyiz? :slightly_smiling_face:

Kalemine sağlık, keyifle okuduğum güzel bir öyküydü. İyi bak kendine görüşmek üzere…

1 Beğeni

@Haluk_Cevik selamlar,

Meğer ne çok anlam sığdırmışsın şu kısacık öyküne. :slight_smile:

İlk bölümdeki anlatım çok başarılıydı, senin diyaloglarından gelen organik tadı da aldım. Diğer kısımda doktorun yanındaki mekaniklik benim de mideme vurdu (:)) okurken, tıpkı adam gibi. Bu hissi geçirdiğin için teşekkür ederim.

Kısa ve vurucu bir yazı olmuş, emeğine sağlık.

Sevgiler,
Sena

1 Beğeni

Merhaba @Senaa,

Vakit ayırıp okuduğun ve bu güzel yorumun için teşekkür ederim. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle.
Sevgilerle

1 Beğeni

Merhaba @ebuka,

Vakit ayırıp okuduğun ve bu güzel yorumun için teşekkür ederim. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle.
Sevgilerle