Güldüren, Eğlenceli, Komik Kitaplar

Twitter’da gördüm:

Aradım taradım bulamadım bizde böyle bir başlık. Varsa affedin.

Ben bir kaç öneride bulunayım:

Yıldız Gemisi Titanic - Terry Jones
Erotologya? - Hulki Altunç
Kara Kutu - Ediz
… Ve Sonra Hiç Kalmadı - Eric Frank Russell
Kral Lear - Shakespeare
Kitab-ı Duvduvani - Y. Hakan Erdem

210-114-buyuk-jpg-114-buyuk

2 Beğeni

4 Beğeni

Birkaç sayfasını incelediğim kadarıyla aşırı derece argo olmakla beraber çok komik ve muzip bir kitap: Kadın Argosu Sözlüğü
Kadın Araştırmaları dersinde hocamın bahsetmesiyle haberdar olmuştum. :slightly_smiling_face:
image

Bir de aklıma en azından eğlenceli ve kafa dağıtıcı bir seri olan Renkli Tarih Dizisi geldi.

2 Beğeni

Baya matrak bir kitap.

2 Beğeni

1 Beğeni

Diskdünya serisi, Farz Edelim Ki, Kurt Vonnegut kitapları.

1 Beğeni

Mahalleden Arkadaşlar; Neşeli, sıcak bir kitabı sıkılmadan okumak istiyorsanız sizin için iyi bir seçim olacaktır.
Mahalleden arkadaşlar

1 Beğeni

Dragon Ball’un ilk cildini okurken kahkaha attığımı hatırlıyorum birkaç kere. Beni bu kadar güldürebilen çok az eser tükettim, devam ciltlerini okumayı da sabırsızlıkla bekliyorum.
Bir de @Alper Aslan Asker Şvayk’ın epey komik olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam bir gönderide, o gönderiden sonra birkaç arakadaşıma sordum onlar da çok komik bir kitap olduğunu söylediler. Böyle kitaplar arayanlar memnun kalabilir bu kitaptan.

5 Beğeni

Benim favori kahkaha attıran kitaplarım bunlar. Rum Doodle Tırmanışı’nın yazarının bir kitabı daha var ama onu bulmak imkansıza yakın. Yayınevi çevireceğiz demişti ama bir buçuk yıldır ses seda yok.

2 Beğeni

Rum Doodle Tırmanışı çok eğlenceli, çok komik bir kitap. Maalesef değeri bilinmedi. Şimdi siz hatırlatınca yeniden okumak istedim. Denk gelen mutlaka okusun.

Diğer kitabı kendim okumak için çevirmeyi bile düşündüm, belki kısmet olur.

1 Beğeni

Çevirirseniz bir okuyucunuz hazır. Kitapları İngilizce olarak bile bulmak biraz zor. The Ascent Of Rum Doodle bulunabilse bile The Cruise of the Talking Fish’i bulmak çok zor. en ucuz google playde var sanırım ama o bile 85 lira.

Edit: Konuya bir ekleme daha yapayım. İhsan Oktay Anar kitapları da gerçekten eğlenceli ve güldürü kapasitesi yüksek kitaplar.

2 Beğeni

Çavdar Tarlasında Çocuklar, neşe; üzüntü ve tebessümün muazzam bir dengede bir araya gelmiş hâli. Klâsik bir eser olmasına rağmen, hâlâ okumamış olanlar vakit kaybetmeden okumalılar.

2 Beğeni

Hababam Sınıfı - Rıfat Ilgaz
Felâtun Bey ile Râkım Efendi - Ahmed Midhat Efendi
Otostopçunun Galaksi Rehberi
Schrödinger’in Papağanı - Murat K. Beşiroğlu

3 Beğeni