Gülper Özdemir

Gülper Özdemir Kimdir?
Güler Özdemir, 1990 tarihinde, Almanya’nın Frankurt şehrinde doğmuştur. ilköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini Almanya’da tamamlamıştır. Küçüklükten itibaren oyunculuğa merak saran Gülper Özdemir, Almanya’da ‘’RheinMain University of Applied Sciences/International Business School’’ eğitimini Amerika’da ‘’Truman State University’’de tiyatro eğitimini tamamlamıştır. Paris’te oyunculuk eğitimine devam eden oyuncu, 4 dil konuşabiliyor. İlk rol aldığı dizi Medcezir’dir. Daha sonrasında Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Simge karakterini canlandırdı. Sonrasında ise, Kara Yazı adlı dizide Derya karakterini canlandırdı. Tutsak adlı dizide ise, Elif karakteriyle başrol oynadı.

Güzel oyuncu Almanya’nın Frankurt şehrinde garsonluk yaparken keşfedilmiş. Öğrenciyken, Frankurt’ta garsonluk yaparken Türk ajansla karşılaşır. Ajans kendisine yüzünün çok güzel olduğunu birkaç fotoğraf vermesi gerektiğini belirtir. O dönem güzel oyuncu fotoğraflarını ajansa iletir. Ancak 3 sene geçmesine rağmen ajans kendisine herhangi bir haber iletmez. Sonrasında New York’a giden, Gülper Özdemir cast direktörü aracılığıyla o ajansla iletişime geçer ve Filinta dizisi için kendisine teklif edilir. Ancak o dönem şartları uymadığı için teklifi geri çevirir.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, Ay Yapım’dan teklif alır ve İstanbul’a gelerek buraya yerleşir.

Kaynak: https://www.dizistar.com/gulper-ozdemir

Yazıyı okurken hep bir şey- şu dizideki takdire şayan oyunculuğu veya ses getirecek yeni dizi kadrosunda yer alacağı gibi- gelecek sandım ama bitirince anlam veremedim.

Neyse sanat hayatında kendisine başarılar ve umarım son dönem yerli dizilerdeki türk kadınını ezik yahut paraya tapan gösteren oyunculardan olmaz. Bir ara ketum baba ve uçarı oğul gösterip jenerasyonlar arasındaki kopukluğu artırdılar. Ve evet, ne yazık ki halkımız kurguyla gerçeği karıştırıyor; sonuç olaraksa koca koca insanlar bile dizilerden feyzalıp iletişimini ve insanlarla ilişkisini o yapay çarpık temeller üzerine oturtmaya çalışıyorlar.

Not: Oynadığı dizilerdeki oyunculuğunu bilmiyorum, izlemedim. Yerli dizilere ara ara şans veriyorum ama genelde dediklerimi görünce muazzam itici geliyor, bırakıyorum.