Gündem

Gündem bu şekildeyken bütün başlıklara sirayet etmemesi açısından bu başlığı açıyorum. Sözü fazla uzatmayacağım. Gündemden kaçan arkadaşları diğer başlıklarda rahatsız etmeyelim. İsteyen bu başlığı sessize alabilir.

Forum kurallarına aykırı bir durumda hem forum çıkarları hem de forumdaş çıkarlarını gözetmek adına, tek bir kelimeyle bile itiş kakış oluşması halinde bütün mesaj silinecektir.

Israrla aynı saldırgan tutumda bulunan üyeler uzaklaştırılacaktır.

İkinci bir uyarı yapılmayacaktır.

Not: Diğer konulardaki benzer gönderiler bu başlığa taşınabilir.

2 Beğeni

İşte o başlık. Nihayet açıldı…

2 Beğeni

Buraya yazar kasa atsak ne olur?

Çok beklersiniz… Demek istiyorum. :smiley:

Ekleme: Gerçi adam haklı kimse satamıyor, bekliyor.

İstanbul ve Ankara’da protestolar başlamış. Büyümesi durumunda ben de tepkimi göstereceğim.

Abi gözünüzü seveyim bırakın müellimi gabini filan. 12,25 oldu. Evdeki kitaplarınız için kilitli kasa yaptırın derim.

10 Beğeni

Şu alametleri tutan dizi vardı. Adı gelmedi şimdi aklıma ama orada dolar 14’ü geçince Türkiye’de savaş gösteriyordu. :thinking:

Ekleme: Böyle bir şey vardı ama nerede gördüm bilmiyorum. Tam emin değilim de.

Yok sanmam. Ülkenin üzerine uçaklarla kabullenme tozu serpmişler. Hiçbişey olmaz. 20 lira bile olsa oturur soğan ekmek yeriz röportajları var.

6 Beğeni

12.47 gördüm yarım saat önce canlı gözle :slight_smile: Oradan biraz geriye döndü ama durmaz bu saatten sonra.

1 Beğeni

Durmaz tabi. Sloganımız o zaten.

3 Beğeni

Bulursa yer :angry:

20 karakter bari sen bi dur :roll_eyes:

2 Beğeni

Ben de onu düşündüm şimdi, aslında 120 TL falan bedava, iddiamı geri çekiyorum :grinning:

1 Beğeni

Tabi ekmeğin 4 liraya soğanın kilosunun 10 liraya koştuğundan haberi yok arkadaşın.

1 Beğeni

Bunlar çok sakat temenniler. Biz yaşamadık bu kadar kötüsünü ama paraları bir gecede pul olan ülkeler var. Insanları olmadık işlere iterler.

Bugün kamuda bir mühendis 4000/8000 arası kazanıyor meslek yerine göre. Erkekleri kap kaça, genç kadınları yabancı kucağına iterler. Okuyup sınavlara girmek, bir gelecek kurmak için emek harcamanın anlamı kalmaz.
Ayda 100 dolardan 4 kişi 400 dolar 8000 TL yapar. Bu işin Allah korusun böyle kötü yönleri var. Kaçakçılık, gasp uyuşturucu satışı ile gençler çözüm arar. Eski Sovyet ülkeleri, uzak doğu ülkeleri buna örnektir. Yaşandı bunlar. O ülkelerden ne mühendis kadınlar kızlar geldi bu ülkeye malum iş için.

Terörle mücadele lafları tutmaz, koyacak benzin kalmadı mı, alamadınız mı tank yerli de olsa çalışmaz.

Utanmadan bir şey deniyoruz diyorlar.

9 Beğeni

Okullarda birçok öğrencinin psikolojisi bu şekilde maalesef.

6 Beğeni

Eğitimsizlik diyelim. Ağzında sigarayla sokakta bu lafları söyleyen adamın tüttürdüğü tütünün , bi tarafını sildiği tuvalet kağıdının bile dışarıya bağımlı olduğundan haberi yok. Maalesef mantık çerçevesinde değil ucuz kabadayı tavırlarıyla hayaller ülkesinde yaşayan bir toplum yarattılar.

1 Beğeni

Millet makarna, deterjan, yağ stokluyor ben kitap.

İçim daraldı.

2 Beğeni

Benim arkadaşlarım hep yurtdışına gidiyorlar, üzülüyorum çünkü çocukluğumu ve gençliğimi temsil eden insanlardan bahsediyorum. Ben ülkede kalmak istiyorum. Kendimi milliyetçi olarak nitelendiren bir insan değilim. Hiç o konulara da girmeyeceğim, alerjim var. Demek istediğim; doğduğum yeri, kültürümü, dilimi herkes gibi özümsemiş birisi olarak yurtdışında yaşadığım bunlara bağlı zorlukları düşünerek ülkemde sevdiklerimin yanında kalmak istiyorum. Hergün içinde bulunduğum lağım çukuru eğitim sisteminin düzeltilebilmesi için neler yapılabileceğini düşünüyorum. Ben ne yapabilirim, nerelere gelebilirim, kime nasıl yardımım dokunabilir, kendimden dışarıya ne kadar verebilirim gibi. Zamanında mühendislik bırakırkenki motivasyonlarıma hala sahibim ve hayatta yapmak istediklerimi, yapabileceklerimi nasıl elde edebileceğimin bilincindeyim ama bu gelişmeleri gördükçe ben bile her şeyi bir kenara koyup devam edip paramı kazanmaya mı baksaydım diyorum. Orta Doğu’nun gözyaşları üstünde doğan çocukların gözünden akıyor diye düşünürdüm ama artık ülkem için de bunu düşünmeye başladım, üstelik gençler de dahil artık buna. Yetişkin kısım alışmış artık, onların gözyaşı pınarları kurumuş.

4 Beğeni

3 Beğeni

Dolar, altın, euro artık saat başı da değil, dakika başı yükseliyor.

5 Beğeni