Gündem

Artık insanlar cidden et ile asla beslenemiyor. Özellikle belli bir kesim için altın gibi bir şey oldu…

2 Beğeni

Sosyal medyada karşıma çıktı karne hediyesi olarak et almış biri çocuğuna :frowning:

https://onedio.com/haber/karne-alan-bir-cocugun-kurdugu-yurek-burkan-cumle-annem-karne-hediyesi-et-aldi-1122700

4 Beğeni

1

2

O kadar çok şu tür insan var ki. Bu yaştan sonra bunlara ne eğitim verebilirsiniz veya gece, gündüz protein ile beslenseler ne değişir?

En önemli olan şey 30 yaşında kadar alınan eğitim, yaşanılan çevre ve eğitim bence. 30 yaşından sonra ancak kişinin kendi gayretiyle bireysel değişim olur bence.

Onun için şu an dahi büyük bir eğitim devrimi yapılsa ve beslenme imkanı rahatlasa bile etkisini görmemiz uzun yıllar alacak.

5 Beğeni

Eğitim ve beslenme maddelerini (aslında tüm maddeleri) genç kesimi düşünerek yazmıştım. Ama kesinlikle haklısınız, bir şeyi çok iyi anladım şu birkaç senede. Sığ bir görüşe sahip cahil insanlar eğitilmez ( iki kere iki beşse değişmez onun kafasında- istersen abaküsle anlat) ve vicdan denilen şey kesinlikle bu tür insanlara sonradan kazandırılamaz. Öğrenmeye açık olmayan bir insana hiçbir şey anlatamaz, fikrini değiştiremezsin.

Bende size buna benzer sayısız örnek gösterebilirim. Çalışmasına rağmen çöpten ıspanak toplayan ve Allah AKP razı olsun diyenler halen konuşuluyor. Aynı şekilde çocuklarını ısıtamadığı için intihar eden yoksul bir anneye bakamacayağın çocuğu doğurmasaydı bana ne diyecek kadar vicdansızlar üstelik başörtülü muhafazakarlar var bu ülkede.

3 Beğeni

Forum kurallarına uymayacağı için yazmak istediklerimi yazamayacağım. Allah’ım mutlaka cezasını verecektir.

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.”

İbrahim Sûresi 42. Ayet

5 Beğeni

Haha. Oldukça ilkel ama bir o kadar da etkili bir provokasyon. Aynı anda hem İsveç’teki Müslüman göçmenleri kötü yüzlerini göstermeleri için kışkırtıyor, hem İsveç yasalarında belirtilen özgürlük tanımını ülkede bu yasayı kabul ederek yaşayan Müslümanlara karşı kullanıyor ve en önemlisi uluslararası karmaşa çıkartacak kadar etkili olabiliyor.

Aşırı sağ akımın İsveç kamuoyunda ne kadar destek göreceği muamma ama göçmenlerle yerli halk bu gibi olaylarla ayrıştırılabilirse Avrupa göçmen krizinin farklı bir yüzüyle karşılaşabilir. (Çok çok büyük ihtimalle devletler bunun önünü alacak stratejiler geliştirmişlerdir.) Yine de gündem renklendiren, mutluluk verici bir gelişme.

1 Beğeni

Bakınız bu Anayasanın ihlalidir. Cumhurbaşkanı der, Dışişleri Bakanı der; şahsi fikirleridir, anlayış gösterilir. Ama bu Dışişleri Bakanlığı’nın resmi açıklamasıdır, bunlar da T.C Anayasası’nın ilgili kısmı ve maddesidir:

Başlangıç kısmından:
“Hiçbir faaliyetin Türk millî menfaatlerinin, Türk varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihî ve manevî değerlerinin, Atatürk milliyetçiliği, ilke ve inkılâpları ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremeyeceği ve lâiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının, Devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamayacağı;(3)”

MADDE 2- :
Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Biz dediği kim acaba? Çünkü şahsım adına Arapların yazdığı Ortadoğu mitolojisini kutsal kitap olarak kabul etmiyorum. Yoksa haber verilmeden ülkedeki Müslümanlar dışındaki herkes vatandaşlıktan mı çıkarıldı? Ya da Dışişleri bakanlığı yalnızca Müslümanları temsil ediyor olabilir. Belki Dışişleri bakanlığında çalışan bir mü’min “biz” diyerek kendi gibi olaya tepkili arkadaşlarını kastetmiştir.

3 Beğeni

Baya bir süredir anayasamız zaten daha çok bir tür “öneri” olarak ele alınıyor diye anlıyorum hocam ben.

Rastgele bir adam rastgele bir grubun kutsal gördüğü bir kitabı yakıyor dışişleri bakanlığımız mevzuyu üzerine alınıyor, şaşkınım demek isterdim ama değilim.

3 Beğeni

Hocam devletin bakanlığının resmi bir açıklamada apaçık şekilde bağlı olduğu anayasayı hiçe sayması çelişkinin dik alasıdır.

Bu insanların zaten Cumhuriyet değerlerine düşman oldukları bir gizem değil ancak bunun bu şekilde dile getirilmesi “Artık yasaların yaptırımından dahi korkmayacak kadar güçlendik.” demektir. Ülkedeki dengeleyici faktörlerin tümden tepetaklak olduğunu ve faşist yönetimin tek güç odağı olduğunu gösterir.

Benim şaşkın olduğum konu devletin (bakınız “hükümetin” demiyorum) kendisini basbayağı tek bir topluluğa -biz’e- dahil etmesidir.

1 Beğeni

Sorun yok hocam yasal düzenlemeyi halihazırda var olan duruma uygun hale getiririz olur biter, dert ettiğiniz şeye bakın :roll_eyes:

1 Beğeni

Zihnimin saf kısmı hala aşılması zor sınırları olan, görece bağımsız bir devlet sistemi olduğuna inanıyordu, artık inanmıyor. Reis her yeri ele geçirmiş, devlet artık onun şahsı olmuş. Öyle ki ülkenin dinini İslam, kutsal kitabını da Kuran yapmış.

2 Beğeni

Daha dur şu açılışlar bitsin onu da biz yazdık diyecek.

2 Beğeni

Benim anlamadığım bir tek biz miyiz müslüman? Mekkenin yer aldığı Arabistan nerede? Yemen? BAE? Iran? vs vs niye biz sadece tepki gösteriyoruz? Yoksa seçim yaklaştığı için mi? Din gidiyor? Avrupa, dış güçler edebiyatını canlandırmak için mi? Avrupaya bir rest çekme sahnesi daha mı geliyor? (Çocuğuna karne hediyesi olarak et alanların bir eyy İşveç konuşması ile oyları kolayca alınır. ) Yoksa yine mi mağdur rolü geliyor?

NOT: Müslümanım, rahatsız olmadım desem yalan olur ama adamlarda ifade özgürlüğü var. Bizde olmadığı için tuhaf geliyor tabi. Bu eylemi yapan şahıs acaba Müslümanlığı nasıl tanıyor, sorgulamak lazım. Bizdeki rüşvet, lüks yaşamlar, şatafat içinde yaşayan mıhafazakarları mi gördü? Yoksa kuran kursu ve camilerdeki çocuk taciz, tecavvüz haberlerini mi? Iran’daki eylemleri mi? işidin yaptıklarını mı? Birçok kişi bile bizdeki muhafzakarlarla ortak bir paydada buluşmak istemez. (Haklılar)

5 Beğeni

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam attığı twit:

2 Beğeni

Sinan Ateş cinayetinde önemli gelişmeler: Soruşturmaya yeni savcı atandı; Tolgahan Demirbaş’ın ikinci kez adliyeye getirilmek istenmesi kriz yarattı

Sinan Ateş suikastı soruşturması: Yeni savcı atandı, Demirbaş serbest

Sinan Ateş cinayetine atanan savcı MHP’lilerle ahbap çıktı

1 Beğeni

Bir biz mi müslüman ülkeyiz diye yazmaya gelmiştim siz yazmışsınız. Elinize sağlık.

Ben daha başka bir yerden bakacağım olaya. Ya Kur-an’ı Kerim yerine Nutuk yaksaydılar bugün Dış İşleri aynı tepkiyi verir miydi? Ben sanmıyorum vereceklerini.

4 Beğeni

Tarikat yurtlarında çocuklara yıllarca tecavüz edildiğinde ağzını açıp 2 söz söyleyemeyen diyanet, milli bayramlarda ve önemli günlerde Atatürk’ün adını anamayan diyanet, aladağda tarikat yurtunda kız çocukları yanarak öldüğünde yine 2 çift söz söyleyemeyen diyanet İsveç’i protesto etmek için camiilerde kuran okutmuş.

Bu insanların inanç falan umurlarında değil 2023 bütçeleri 36 milyar tl. Olay parayı götürmek. Günde maksimum 1 saat çalışıp maaş alan imamı önemli bir insan olarak görüyor cahil halkımız.

Bizim gariban, cahil bırakılmış insanlarımız da zannediyor ki kendi hayrına bir şeyler yapılıyor. İmamların maaşlarını vermeyelim bakalım 1 tanesi kalıyor mu? Veya günde 10 saat çalışacakları şekilde bir düzenleme yapalım istifa etmeyecek 1 imam kalıyor mu?

Ortada toplumun sömürgeleştirmesini kolaylaştıran bir mekanizma ve bu mekanizmada toplumdan çalınan 36 milyar tl var.

5 Beğeni

Umarım bizim malum cahil güruh, yoldaki volvo araçları taşlayıp ikeayı falan yakmaya kalkmaz. Kör cahil bir topluluğa şuursuzca nefret aşılamanın kontrol edilemegen çok tehlikeli sonuçları olur. Sonra Hollanda, İsrail, Rusya, Amerika gibi bir çok örnekte gördüğümüz gibi resmi bir heyet ile özür dilemeye ayaklarına gitmek zorunda kalabiliriz

3 Beğeni

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin sayın @Leingrad Malum bu halk zamlardan enflasyondan BİM’i sorumlu tutup taşlamış, camlarına sloganlar yazmış bir millet.

3 Beğeni

Bu İsveç linin yaptığı büyük cesaret. Bu adam bana göre çoktan birilerinin hedefi olmuştur. Yakında duyarız.

1 Beğeni