Günlük Kaç Sayfa Okuyorsunuz?

bugün 162 sayfa oldu

1 Beğeni

Benim alt limitim 50 sayfa. Öyle çok okuyayım diye kasılmıyorum artık. Çünkü zorlayınca daha sa isteksizleşip bir yerden sonra bırakıyorum. Onun yerine günde sabit elli sayfa okusam yeter diye düşünüyorum, 1500 sayfa ayda 3-4kitap yapıyor ortalama. Çok istersem devam ediyorum. Yoksa zorlama yok. İstesem de ayda üç dört bin sayfa okuyamam zafen. Okusam da ne onları hayal edecek ne de kendime pay çıkaracak vaktim olmaz.

2 Beğeni

Değişiyor.En az 50-60 sayfa okuyorum.Beğeni durumuma göre 300’e çıkıp 10’a da inebilir.

1 Beğeni

15 sayfa alt limitim. Hatta bir takip tablom var, gün gün takip ediyorum okuyup okumadığımı. Yıllara göre değişimi falan da görebiliyorum bu şekilde. Eğer 15 sayfa okuyabilirsem kendime 50 puan veriyorum mesela. Böyle bir sürü aktivitenin puanı var. Ne kadar verimli günler geçirdiğimi takip ediyorum bu şekilde.

Örneğin aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi günlük kitap okuma hedefime dair 2018’deki performansım %68.4’müş. 2019’da daha az okumuşum %56.9’a düşmüş. Bu sene ise tepe taklak çakılmış durumdayım: %38.

Böyle böyle her gün bir sürü aktivitemi takip ediyorum. Bu deli ne yapıyor diye merak ediyorsanız aşağıdaki blog yazımda kendimi disipline etme çabamın detaylarını ve aynı hedefe sahip kişilere verdiğim öğütleri okuyabilirsiniz:

Alttaki tablodan pandeminin bende yarattığı etkiyi de görebilirsiniz. Çıtır çerez aktivitelere bu sene çok daha fazla zaman ayırmışım. Burada kritik bir detay da şu; eğer bir şeye belirttiğim süreden fazla vakit ayırırsam kendime vediğim puan artmıyor. Yani bütün gün oyun oynasam da 30 puan alıyorum, sadece 30 dakika oynasam da. Fakat birinde bütün gün oyun oynadığım için başka hiçbir aktiviteden puan almamış oluyorum ve günü verimsiz geçirdiğim ortaya çıkmış oluyor. 30 dakika oyun oynamışsam diğer saatlarde yaptığım diğer aktivitelerden aldığım puanlarla günü daha verimli geçirmiş oluyorum. Bu da gün be gün kendi hedeflerim doğrultusunda benim için daha önemli aktivitelere yönelmeme sebep oluyor çünkü onlar daha çok puan veriyor. Mesela 30 dakika kitap okumak 50 puanken, 30 dakika oyun oynamak 30 puan. Gibi gibi :slight_smile:

İstatistik güzel bir şey :stuck_out_tongue:

6 Beğeni

Ben de edeceğim böyle istatisklerden

2 Beğeni

Bu aralar kitap okumuyorum açıkcası.Çünkü ders kitaplarını yeniden okumaya başladım bazı öğretmenler dersleri anlatmadığı için.En son Harry Potter kitabına yeni başlamıştım.Bir kaç gün sonra okurum belki. :sweat_smile:

3 Beğeni

Oh be rahatladım, yalnız olmadığıma sevindim.

Hangi manada yalnız olmadığınızı gördünüz?

30 sayfa şu an için.

Not: Bugün için konuştum ama soru daha genelmiş.

Minimum 50 ama kitap akıcı ise 100’ ü de geçerim.

Günlük hayatta kullandığım kendime ait bilgileri istatistiki olarak not etme anlamında örneğin okuduğum kitap sayfası veya yürüdüğüm adım sayısı. Bu sayede ne kadar geri kaldığımı veya ne kadar ileri gittiğimi görebiliyorum.

2 Beğeni

Suç ve Ceza’ya başlamaya niyetlendim sonunda, onun yanında da Dune serisinin üçüncü kitabını okuyorum. İkisi de min 500 sayfa üstü olduğundan bitirmek kolay olmayacak sanırım. Klasikler konusunda çok zayıf olduğumdan hızlı gitmeye çalışıyorum.

Not: Ben soruyu bugün kaç okudunuz şeklinde almıştım. Belirli bir düzenim yok ne kadar eserse.

1 Beğeni

250 300 hafta içi, hafta sonu 500 ü geçiyor, bu aralar saldım pek okumuyorum çok yüklendim nefret eder hale geldim tabii boşa geçen günleri görünce o arada ne çok kitap okurdum diye de hayıflanmıyorum değil :man_facepalming:t2:

Türkçe ise minimum 50 sayfa okuyorum. İngilize ise sözlüğe bak oraya bak buraya bak derken yarı yarıya düşüyor okuma hızım, yaklaşık 25 sayfaya iniyor günlük.

2 Beğeni

Ah, geçmiş olsun. İnsan bu istatistikleri tutmaya bir başladı mı, tüm hayatı ve yaptığı her şeyi fayda/zarar ekseninde görmeye başlıyor. :)))

2 Beğeni

Bende biraz öyleyim adımsayar a bakarım her gün ve bugün kaç sayfa okudum ve kaç tane yeni kelimeler öğrendim diye bakarım küçük not kağıtlarına bilmediklerimi yazarım veya internetten bakarak kitap bittikten sonra kağıda geçiririm…Not tutma çok önemli insanlar genelde balık hafızalı oluyor…

1 Beğeni

Ortalama 50 sayfa okuyorum. Kitaptan biraz sıkılırsam 50 sayfayı okuduktan sonra biraz da çizgi roman okuyorum.

1 Beğeni