H.G.Wells Kitaplığı

4 Beğeni

Gece kitaplığı hem Türkçe hem İngilizce iki ayrı baskı yapmış. Ben kitabı İthaki 'den bekliyorum, forum da çeviri konusunda gecikme olduğu söylenmişti.

7 Beğeni
10 Beğeni

Dün aklıma gelmişti, bir sorayım dedim. Daha bekleyeceğiz görünüşe göre.

6 Beğeni

Burası bayağı geri kalmış.

Wells’in kitaplarını içeren ilk gönderiden bahsediyordunuz sanırım, haklısınız. Yeni basılan kitapları şimdi ekledim. :+1:t2:

1 Beğeni

Kitabi çevirip yayınlamaya başladım 63 bölümden 4’ü bitti İthaki’den hala ses yok.

3 Beğeni

Wells kitaplarını İthaki’den mi yoksa İş Kültür’den mi önerirsiniz? Orwell çevirilerinden dolayı Üster’e çok güvendiğim için ve yayınevi farkından ötürü İş Kültür’e daha yakınım ama okuyup karşılaştıranlar varsa çeviriler hakkındaki yorumlarını görmek isterim.

image

image

3 Beğeni
1 Beğeni

Tarih ve ana konunun temeli itibarıyla Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç’ın İngiliz kardeşi diyebilir miyiz?

1 Beğeni

H.G. Wells’in kitabı diğerinden 4 yıl önce (1906) çıkmış. Kitabın konusuna bakınca benzerlikler göze çarpıyor ama Hüseyin Rahmi’nin eseri komple aynısı değil. Türk adetlerine, mahalle kültürüne iyi yedirilmiş bir kurgu çıkmış Hüseyin Rahmi’nin kitabında.

3 Beğeni

1910’daki Halley kuyruklu yıldızına ithafen söylemiştim de.

1 Beğeni

Geleceğin Keşfi daha önce başka bir ad ile yayınlanmış mıydı?

Laputa

7 Beğeni

Takip ettiğim yazarların kitapları bilmediğim yayınevilerinden baskıya çıkınca bende bir korku beliriyor. Eğer sonra almak için bırakırsam baskısı tükenecek ve sahaflarda dünya paraya satacaklar. Bundan dolayı hemen almam gerekiyor tarzında.

İthaki’nin H.G. Wells kitaplığından haber var mı?

Bir bilgim yok ama telifi olmadığı için onun üzerine de düşmeye başlarlar malum fiyatlar yüzünden diye tahmin ediyorum.

Edward Gorey ‘Dünyalar Savaşı’ için illüstrasyonlar (1960)

3 Beğeni