H.G.Wells Kitaplığı

Tam da eski baskısından okurken… :joy:

1 Beğeni

2 Beğeni

İthaki daha önce BKK ve Karanlık kitaplar dizisinden yayınladığı kitapları da Wells kitaplığı dizisine dahil etmeli.

1 Beğeni

Bence de, tam bir kitaplık ancak öyle oluşabilir. :+1:t2:

1 Beğeni

Kısa Dünya Tarihi yeniden çevriliyormuş. Wells Kitaplık dizisini canlı tutmak için diğer dizilerinde olan Wells kitaplarını ve hatta hepsinden önce bugün baskısı bulunmayan ithakinin daha önceki yıllarda bastığı “Kızıl Oda ve Diğer Öyküler” kitabını bassalar iyi olurdu.

2 Beğeni
4 Beğeni
5 Beğeni

12 Beğeni

Ay’daki İlk İnsanlar’ın çıkış tarihi ve kapak fotoğrafı yayınlandı! :star_struck:

10 Beğeni

Çok güzel bir retro havası var valla bayıldım.

3 Beğeni

Bence de, İthaki’nin en sevdiğim kapaklarından oldu.

1 Beğeni

Bu kapağın Laputa Kitap tarafından basılan kapaktan hiç farkı yok.

Diğer açıdan paylaşılan ilk üç kitabı görünce bu kitaplık da Neil Gaiman gibi olur diye düşünmüştüm ama bence formatı bozuldu. Son iki kapak güzel olsa da ilk duyurulanlarla uyumlu olmadığı için mutsuzum.

2020-05-01 13.55.03

11 Beğeni

Bence çıkan son iki kitap Bilimkurgu Kalsiklerinde yer alsaydı daha iyi olurdu.

2 Beğeni

Ayda ki gölgeler bile birebir aynısı. Sadece gökyüzünü koyulaştırıp yıldız eklemişler :smiley:

2 Beğeni

Bence güzel olmazdı. Yazarların kendine ait kitaplıkları olmasını seviyorum fakat kapakları da bütün oluştursun istiyorum. Bu şekilde başlayıp değişikliğe gittilerse bir sorun var demektir veya fikir değişmiştir. BKK’yi sevmeme rağmen kapak formatları konusunda bir bütün oluştursalar da renk ve aynı yazar uyumu olarak kusurlu buluyorum. Ha, böyle olursa bir şey mi olur? Hayır, olmaz ama diğer türlüsü daha derli toplu görünürdü.

5 Beğeni
6 Beğeni

Laputa Kitap tarafından basılan “Geçmiş Günlerin Hikayesi” ve “Gelecek Günlerin Hikayesi” isimli kitapların özgün isimlerini bilen var mı? H. G. Wells’in tüm eserlerine baktım fakat isim olarak uyduramadım bir türlü. Ya da gözümden kaçtı.

1 Beğeni

“Gelecek Günlerin Hikâyesi” 1899’de The Pall Mall Magazine ’de yayınlanan beş bölümünden oluşan bir roman.

“Geçmiş Günlerin Hikayesi” ilk olarak 1897 yılında TheIdler dergisinde üç bölüm olarak yayınlandı.

A Story of the Days to Come ve A Story of the Stone Age orijinal isimleri.

9 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

İlknoktaya eklendi

4 Beğeni