Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Aslında bu politika oluyor , politika daha çok bir şeyler için izlenen yol, biçim anlamında kullanılıyor. Bizde biraz ikisi birbirinin yerine kullanıldığı için kavram da haliyle karışıyor.

2 Beğeni

Bana hepsi aynı gözüküyor… Zamanında Medya-Siyaset dersi almıştım ve geçmem gerekiyordu haliyle hocayı canından bezdirdim. :joy: Devlet ile alakalı tüm şeyler bana aynı görünüyor. Ciddi anlamda ne sevmezsin dersen bunların hiçbirini sevmem ve kesinlikle okumak istemem. Zır ilgilenmediğim bir alan ama tabii anlatım dili filan da alakalı. Ben Açlık Oyunları’nda bile bunaldım ve okumadım. Bu tarz kitaplar bile bana fenalık geçirtebiliyor. Bunun bir nedeni fazlasıyla kitabı yaşamam da olabilir. Yerimde duramıyorum resmen.

2 Beğeni

Ya hiç de merak etmediğim seriyi neden aklıma düşürüyorsunuz Memedali Bey :neutral_face: ?

Hangi kartı açayım, bir yardımcı olun.

(Yalnız bir an son kitapta patlayacak diye çok korktum. Hani tüm cevaplar o kitaba bırakılmıştı ya, ve ben üç kitabın yorumunu da sizden okudum falan, korktum vallahi)

1 Beğeni

Otorite ile ben de pek hoşnut değilim, bu nedenle birçok kez deneyip ne bir yerden mezun olabildim ne de bir işte tutunabildim

@Firtinakiran Son yıllarda okuyup çok sevdiğim iki seriden birisi oldu Dönüş serisi. ( diğeri de 3 cisim serisi) Aklıma düşürdüğünüz Diskdünya serisini düşününce Dönüş serisi çok mütevazi kalıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Yahu neden araya Üç Cisim’i de katıyorsun? :joy: Onu da hiç almamıştım, almayacaktımdı… :sob::sob::sob::sob::sob:

1 Beğeni

country müziğinin babası johnny cash’ın baştan sona kadar olan hayat öyküsünün anlatıldığı çok güzel bir çizgi roman.Çizimler iyi,hikaye anlatımı ise harika olan bir yapım.

10 Beğeni

Benim kabahatim değil, kitaplar güzel :slight_smile:

@husey fotograflar için monitörü yan çevirdim :slight_smile: @Ufuk kitapları yan basmışlar diye yine itiraz edecek.

3 Beğeni

19 tanesini bulup okuyabilmişsiniz ne güzel. Ben biraz geç kalmışım sanki :smiley: oyunları hala duruyor mu ne zaman oynuyordunuz ?

Unutulmuş diyarlarin oyununu mu daha çok sevmistiniz
Tüh ya baskısı olmayan kitapları en cok seviyorsunuz :smiley: tasslehoff’u seçmek ilginç :smiley:
Ankira galiba arkabahceden de önce mi basan yayınevi? Gerçekten büyük adım atmışlar

Satarken bu durumu belirt bari @Husey. Baskı hatalı ürün almak istemeyiz :joy:

Bir de çok kitap atıyorsun zaten scanner uygulaması kullansan daha güzel olur :slight_smile: En azından attıklarından biraz biraz okuruz :slight_smile:

2 Beğeni

O daha tamamlanmamış seri zaten, hepsinin çıkmasını bekle bence :slight_smile:

@alper hepinize yapsın bunu da beni anlayın :joy:

2 Beğeni

Hepsi İthaki’den. Kaldı ki ben sanırım iki ya da üç ay hatta daha fazla takip edemeyebilirim. Benim durumlar şu an arap saçından hallice. Ben bile düşünürken beynim yanıyor. Yılbaşına kadar benim durumum toparlanmaz. O güne kadar elli tane daha sorun çıkar. :joy:

3 Beğeni

Basıldığı gibi almıştım kitapları, bundan 15-16 sene öncesi hep. Şu an destanlar üçlemesini İthaki basıyor sanırım, bende ki Arkabahçe ve Laika dan çıkanlar.

Baldur’s Gate, İcewind Dale ve Neverwinter; Forgotten Realms (Unutulmuş Diyarlar) de geçen oyunlar, Steam ve GoG gibi sitelerde satılıyor hala.

Laika, Ankira ve Arkabahçe; Ravenloft, Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı serisini bölüşerek bastılar. Toplamda Ejderha Mızrağından 20 den fazla kitap vardır. Ravenloft da 10 dan fazla olması lazım (en azından bendeki kitaplar bu kadar). Unutulmuş Diyarları da 3 yayın evinden farklı kitaplar çıktı, baya fazla olması lazım adedi.

Ama malesef 3 yayın evi de bıraktı. Arkabahçe sadece çizgi roman işinde. Laika ve Ankira battı ya da o durumda.

İnanın güzel yıllara denk geldim. Gırla fantastik eser çevriliyordu. En güzel tarafı da bir evrene başladığınızda en az 10-15 farklı kitap bulabiliyordunuz okuyabileceğiniz. Ejderha Mızrağı da bu acıdan çok iyiydi. Örneğin okuduğunuz Destanlar serisinde ‘Huma’ ismini ve onun yaptıkları sık sık geçer. ‘Huma Destanı’ diye aslında vasat ama yine de Huma’nın ve Ejderha Mızraklarının yaratılışı hikayesini anlatan kitabı bile bastılar. Bu gibi çok örnek var. Anlatmak istediğim evrende okunacak bir sürü kitap çevrilmişti, çoğu vasat kitap orası ayrı ama yine de ana serileri sevdikten sonra okuma isteği oluyordu hep.

7 Beğeni

Nayır nolamaz! Baskısı tükenmiş.

Aynen baskısı uzun zamandır yok.Bende sanş eseri letgo’dan görüp almıştım.

Bende sahaftan aldım ilk 3 kitabı Laika 99 2000 basım falanlar. Gerçekten şanslıymışsınız. Evet ithaki ilk 2 efsaneyi bastı 6 kitap ama gerisi gelmedi :confused:

He ben sandım ki kutu oyunları da var ya onları da oynadınız. El kitapları falan varmış Türkçeye pek çevrilmemiş fiyatlarına baktım Amazonda 50 euro kadarlar

Ejderha Mızrağından bildiğim kadarıyla yaklaşık 50 kitap falan var Margaret Weis’in dışında yazanlar da var. Siz yine iyi okumussunuz. İlk çıktığında cidden baya bi cevirmisler geçmişi geleceği hikayesi derken pek satıp satmadığına da bakmamışlar anlaşılan. Sonradan telif başkalarına geçince satan kadar az basıldı gibime geliyor. Evet Huma ilk kitapta da çok geçiyor Destanın şiiri falan var kitapta ilk hikayeyi de eskiden basmaları güzel olmuş. O zamanlar bir de tabi daha çok merak edersiniz vasat olsalar bile

2 Beğeni

İthaki, Ejderha Mızrağı serisinin hangi kitaplarını bastı hocam?

1 Beğeni

Ejderha Mızrağından ilk 6 (Güz Alacakaranlığının Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları, İlkbahar Şafağı Ejderhaları) ve İkizler serisinin 3’ünü.

Unutulmuş Diyarlardan da ilk 6 ve 21. Kitabı bastı.

Ama her 2 serinin de ilk kitabı tükendi. İkizlerden de 2. Kitap çoğu yerde tükenmiş

1 Beğeni
2 Beğeni

Neil Gaiman - Yokyer

Evet bu kitaba 2 hafta önce başlayıp yaklaşık 5te 4ünü okuduktan sonra Zaman Çarkı 3.ciltin cilvesine dayanamayıp yarım bırakmıştım. Akabinde 3.ciltte bitti ve Yokyerin kalan kısmınıda bitirdim. Kitabi bana @Husey arkadaşım önermişti galiba ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. İlk Neil Gaiman kitabimdi ne ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Uzun zamandır hep seri kitaplar okuduğum için böyle tekil kitap başlarda bana tuhaf geldi. Orjinal bir hayalgücü ile karşılaştım. Kitabın gidişatı, hızı, doyuruculuğu, steampunk havası ve tasvirleri çok hoşuma gitti. Ana karakterler ve yan karakterler, iletişimleri, mekanlar herşey çok güzeldi. Özellikle Bay Vandemar ile Bay Croup ikilisinin katıksız şeytani karakterleri çok heyecan vericiydi. Yapacaklarını söylediği şeyleri kesinlikle yapacaktır havası verdiler bana. En nihayetinde sonuda çok hoşuma gitti. Kötü manada eleştirilecek bir yan bulamadım. Akılda kalıcı, bundan 1 sene sonra kitap yine aklima gelse herhalde çoğunu hatırlarım ki bu konuda çok zayifimdir. 8/10 puanı çok rahat alır. Birde kitap baştan sonra bir sinema filmi gibiydi ve keşke filmide olsa diye iç geçirirken basit bir google araştırması neticesinde mini bir dizisinin çekildiğini gördüm. Kısmetse bir ara izlerim. :thinking:

9 Beğeni

Bu siste güvenilir mi? Gerçi simdi pek alabileceğimi sanmıyorum.