Harikalar Diyarı Faciası ile Dört Atlı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Harikalar Diyarı Faciası ile Dört Atlı – Aylık Öykü Seçkisi

image

“Bizler yapayalnızız.” Sözlerine böyle başladı. Devamını sabırla bekliyordum. Saçma sapan sorularına cevap beklerken onun için sarf edeceğim kelimeler arasında ahmaktan daha iyisini bulamıyordum. Bana hep dün havanın çok rüzgârlı olduğunu, bugün ise sıcaktan kavrulduğunu anlatıyordu. Bana bunun nedenini soruyordu. Oradan ne gibi göründüğümü bilmiyordum ama hava olaylarıyla ilgili tek bir kitap bile okumamıştım. Yazı masasına… (DEVAMI…)

4 Beğeni

“Yelelerinden beş kelin Rapunzel olacağı atlar.”
Bayıldım! Çok yaratıcı bir öykü. :blossom::two_hearts:

1 Beğeni

Merhaba Merve,

Teşekkür ederim, gülümsettin. :sunflower:

1 Beğeni

Merhabalar,

Yalnızlık, tırnaklardan yaratılan ince sayfalar, masanın mürekkepten gözyaşları , mutlu olan ışık, dudaklarda yıllarca yaşamak eylemi ve daha birçoğu… Gerçekten zihni doyuran betimlemelerle yaratılmış bir kurguydu. Okurun zihnine mahşeri bir çaresizliği ve hüznü işleyecek bir öyküyle gizemi birbirine katıştırmışsınız. Gerçekten ilgi ve merakla okudum her kelimeyi. Hatta masa ve cinlerin sahnesi zihnimde şekillendiğinde şaşakaldım bir miktar.

Kaleminize ve zihninize sağlık!

1 Beğeni

Merhaba,

Şaşakalmaya yol açmak yazarken yapabilmeyi istediğim şeylerin başında geliyor hep. Atların ve cinlerin masadaki macerasına devam etmeleri üzerinden gidecektim ama tadında bıraktım, öylesi mi iyi olacaktı acaba diye düşündüm şimdi.
Ayrıntılı ve güzel yorumunuz ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim. ^^

1 Beğeni

Belki o macera da bambaşka bir kurguda can bulur; güzel de olur :slight_smile: Tekrar ellerinize sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba,
Öykünün atmosferini, ortamı çok beğendim. Betimlemeler renk katmış. Anlatım şekliniz de akıcılığı ve etkileyiciliği artırmış. Okuduğuma memnun kaldım.

1 Beğeni

Merhaba Duygu, teşekkür ederim. Mutlu oldum. Yorumlarınız benim için değerli. Gelecek öykülerde görüşmek üzere. :rabbit:

1 Beğeni

Eline sağlık Elif, bir çırpıda okuduğum bir öykü oldu.

Diğer öykülerine kıyasla üslûp daha farklı. Lâkin içerikteki karanlık ve tekinsizlik sabit. Şurasıysa beni benden aldı açık konuşmak gerekirse:

Tekrardan eline sağlık diyorum. Bir sonraki ay görüşmek umuduyla ^^

1 Beğeni

Çağatay, okuduğun için teşekkür ederim, eksik olma. Üslûp bana da yabancı inan ki. İşin rengi değişti. Yine de beğenmene sevindim. Gelecek seçki için çalışıyorum. Umarım bir sonraki ay da burada olabilirim. Bol teşekkür!

1 Beğeni