Harry Potter’da sizi en çok duygulandıran ölüm sahnesi (Spoiler!)

Sirius ölende ben çok kötü olmuşdum :pensive:

8 Beğeni

Dobby
Remus Lupin
Sirius Black
Albus Dumbledore
Lily&James Potter

6 Beğeni

Dobby’ nin ölümü.
Albus Dumbledore’un ölümü.
Severus Snape’in ölümü.

6 Beğeni

Ben nedense Snape’in ölümünde hiç üzülmemiştim. Aksine Harry’e çektirdiği o kadar eziyetten sonra öldüğü için keyif bile aldığım söylenebilir.

6 Beğeni

Evet ama gizliden gizliye onu sürekli koruyordu. Zaten açıkça sevdiğini gösterse Voldemort ve yandaşları Snape’i yanlarına yanaştırmazlardı. Aslında Snape kötü gibi gözüken iyi bir karakter.

8 Beğeni

Arkadaşlarım da aynı şeyi söylüyor ama maalesef kabullenemiyorum :slight_smile:

6 Beğeni

Ben en çok Fred’in ölmesine üzüldüm. George, Fred öldükten sonra bir daha patronus büyüsü yapamadı. Çünkü tüm mutlu anılarında yanında Fred vardı. :frowning:

9 Beğeni

Evet, ben de çok kötü olmuştum :pensive:

3 Beğeni

En çok keyif aldığım Bellatrix
En çok üzüldüğüm net Moody

5 Beğeni

Aah ah, Severus Snape, Remus Lupin ve Sirius Black

5 Beğeni

Sabahın saat 5’inde Dobby’nin ölümüne ağlıyordum, hele Luna’nın sözlerinden sonra. :frowning:

Bunu bilmiyordum. :sleepy: Sanırım Rowling’in ilk açıklamalarından. Ben bunun için bir az geç kaldım. Görebildiklerimin hepsi yeni açıklamalar, Hermione siyahi mi, değil mi tartışmaları oldu. :confused:

5 Beğeni

Dobby
Dumbledore
Snape :frowning:

6 Beğeni

Dobby
Albus Dumbledore
Sirius Black
Lily&James Potter

2 Beğeni

Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore.

Ayrıca Tonks ve Lupin’in ölümüne de çok üzülmüştüm çünkü oğulları Teddy Lupin öksüz ve yetim kalmıştı. Tıpkı Harry gibi. Tarih, Voldemort’un zalimliği yüzünden acı şekilde tekerrür etmişti.

3 Beğeni

Sirius Black
Dumbledore
Lupin
Fred
Lupin benim serideki en en sevdiğim karakterlerden biriydi o yüzden çok fazla üzülmüştüm.
Siriusa üzülme sebebim Harry’nin tek ailesi olması ve birbirlerinde teselli bulabilirlerdi diye düşünmemdi. Ayrıca adam hayatını boş yere hapiste çürüttü, çıktı sonra da saklanmak zorunda kaldı, sonra da Harry ile araları limoni iken öldü:frowning:
Fred için diyecek bir şey bulamıyorum çünkü George ve Fred gerçekten serinin en tamamlayıcı unsurlarındandı. Onlar olmasa seri eksik kalırdı.

3 Beğeni

Sirius’un ölümü çok dokunmuştu bana. Bikaç saat kendime gelememiştim hatta seriyi okumaya devam edemeyeceğim sanmıştım.
Hiç ama hiç beklemiyordum çünkü.

5 Beğeni

Evet, bende öyle olmuştum. Kitapı bitirdikten sonra çok kötü olmuştum. Kendime gelebilmedim.

3 Beğeni

Fred (en çok bu ölüm beni etkiledi ikizinin yerine kendinizi koysanıza)
sirius black
Dobby

5 Beğeni

Eğer sıraya koymamız gerekirse ;
Dumbledore’un ölümü
Dobby’nin ölümü
Sirius’un ölümü
Snape’in ölümü
Lupin ve Tonks’un ölümü
Fred’in ölümü (Kitapta hiç etkileyici anlatılmamış olsa da filmde duygulanmıştım.)

5 Beğeni

Tom Marvolo Riddle (İsmi Lazım Değil)

4 Beğeni