Harry Potter Okumamış İnsanlarla Nasıl İletişim Kurulur?

Şu çocuk kitabı olarak görülüp dışlanan kitaplar… Sadece harry potter değil, Wardstone olsun Öte Dünya olsun… Hatta Nicholas Flamel serisi olsun. Odasında Orta dünya haritası çerçevelenmiş duran biriyim, çok zorlanmadıkça yüzüklerin efendisi hakkında konuşmam bile bence yazık ediyorlar kendilerine de hayal dünyalarına da. Evet yüzüklerin efendisi harika ama her eserin yeri ayrı. Ben Harry Potter için kitapçıya geldiği gün okuldan kaçmış bir çocuktum. Ama onun da fanboyu değilim. Evet HP da harikaydı. Ama hayatım boyunca okuduğum en iyi kitap olamaz, zaten en iyi dersem diğerlerini okumama ne gerek var ? Hoş şahsen en iyiyi aramak için okumuyorum ama her öykü bana farklı şeyler katıyor.

Hikayeler bizi tanımadığımız kahramanlarla tanıştırmak, hayal bile etmediğimiz ufuklara at koşturmak için varlar. Şu önyargıları bir aşsak da artık hiçbir şeyin mükemmel olmadığını önem olanın kusurlarıyla beraber sevilmek her kitabın yerini ayrı tutup başkasıyla karşılaştırmadan öyküden aldığımız keyfe yoğunlaşsak.

5 Beğeni