Harry Potter Okuyup Abartıldığını Düşünenler Cemiyeti

En iyi seri diyorsa abartıyordur, kendisi için büyük bir yeri olduğunu söylüyorsa az bile söylüyordur. Harry Potter en iyi seridir demem, daha çok seri var, ama hayatımı bu kadar etkileyen ve en kötü anlarımda yanımda olacak başka bir seri olur mu bilemem.

Abartılı buluyorum.(20)

2 Beğeni

Bu; “Abartıldığını Düşünenler Cemiyeti” temelinde bana saçma gelmeye aşladı. Yani seriyi çok sevmiş olan birileri illaki oluyor. Ama hangi seri abartılmadı ki. Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter ve niceleri oldu ve hep olacak bence. Temelinde dediğim buydu. Ama tabi fikirlerimizi çarpıştırmak eğlenceli de oluyor. Bence abartıldığını düşünenler diye genel bir konu açalım herkes rahat etsin.

Şöyle ki Harry Potter kendi dalında gayet başarılı bir eser. Bir büyüme hikayesi sunuyor bizlere ve bunu akılda kalıcı karakterler, mekanlar, büyüler ile yapıyor. Fakat iyi oturtulmamış bir büyü sistemine sahip ve evren genişliği olarak zayıf kalıyor. Kendinden önceki fantastik eserlerden pek farklı bir şey sunmuyor bunu iddia eden varsa abartıyordur fakat kendi içinde güzel bir hikaye anlattığını düşünüyorum.

4 Beğeni