Harry Potter Serisindeki En Acımasız 10 Karakter

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/liste/harry-potter-serisindeki-en-acimasiz-10-karakter/

image

Harry Potter evreni vefakar kahramanlar ve en kötü zamanlarda gösterilen cesaret gibi kavramlarla dolu olabilir. Ne yazık ki, birçok büyük karakter yanında, felaket kötü karakterler de mevcut. MuggleNet‘ten gelen, bu tarz kötü karakterlerin listesine hep beraber bakalım. 10. Severus Snape Kendisi bir adet ikili ajan olabilir fakat bu öğrencilerine uyguladığı kesintisiz zorbalığa bir bahane olamaz.… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Voldemort’un ilk sırada olmadığı garip bir liste. Sıralamanın mantığını kavrayamadım. Anladığım kadarıyla insanlara acı çektirmek onları öldürmekten daha acımasız olmuş.:grin: Neyse bana göre 1. Voldemort, 2. Grindelwald…

2 Beğeni

Birine işkence edip çıldırtmak onları öldürmekten daha kötüdür.Bence Belatrix Voldemort dan daha kötü bir karakterdi.

3 Beğeni

İlk 3 ü sıralamak gerçekten çok zor. Umbridge kimseyi öldürmemiş olabilir ama onu daha güçlü yapacak olsa tereddüt bile etmeyecek bir insan. Voldemortun bile kendisinden büyük bir amacı varken umbridge in sadece kendini tüşünmesi ise onu daha iğrenç ve gerçekçi bir kötü karakter yapıyor. Belllatrixin beyni zaten uçmuş gitmiş. Gerçekten zor sıralamak.

3 Beğeni

Bence Voldemort, Bellatrix ve Dolares’in rüyasında bile göremeyeceği kötülükler yapabilecek bir karakter. :grin:

2 Beğeni

:smile: o da doğru bu 3 ünü sıralayan zaten bir einstein olabilir (ya da en sevdiği karakter voldemort dur.)

2 Beğeni

Bence en kötü karakter Bellatrix.Bellatrix’i ne kadar sevsem de yaptıkları çok acımsızca.Kötülük sıralamasında Voldemort’tan önce gelmeliydi…

1 Beğeni

İlk sırada Voldemort olmalıydı. Çünkü onun hırsı ve gücü nedeniyle yandaşlarının korkmadan eyleme geçtiğini ve içindeki kötülükleri rahatça dışa vurduğunu düşünüyorum. Kısacası Voldemort uyuşturucudur. Bir sürü insana kötülüğü güzel gösterdiğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Voldemort kötüleri desteklemese, bu kadar güçlü olamazlardı diye düşünüyorum. En acımasız Voldemort, filmde bunu pek göremedim;ama, kitapta acayip acımasızdı.

2 Beğeni

Zaman su gibi akıyor filme 3 gün kaldı asalarinizi hazırlayın

3 Beğeni

Bence Voldemort, Bella ve Umbridge ne yaptıysa kat kat fazlasını yapabilecek bir karakter. Ondan daha acımasız kimseyi düşünemiyorum.

3 Beğeni

anlamıyorum nasıl sevebiliyorsunuz

İlk sırada Dumbledore olmalı. Diğerlerinin kötülüğü bariz olduğu için onlara azıcık vicdanı ve aklı olan herkes karşı çıkıyor. Dumbledore’unki şefkat ve nezaket kisvesi altında verildiği için çok daha zehirli. Nazik ama acımasız bir manipülatör.

doğrusu bende pek sevmem dumbledore u

Dumbledore çok hata yaptı evet.Bunu sonunda o da söylüyor.Grindelwald ile birlikte oluşturduğu “ÇOĞUNLUĞUN İYİLİĞİ” kargaşası yüzünden çok insan öldü ama Grindelwald a o zamanlar karşı çıkmadı çünkü Ölüm Yadigarlarını arıyordu.İkisinin ortak hedefleri Dumbledoru kör etti ve kardeşi Ariana nın ölümüne sebep oldu istemeden.Ama bundan sonra yaptığını anlamış olacak ki,Grindelwald la olan bağlantısını tamamiyle kesti ve Hogwarts a öğretmen olarak girdi.Evet Harry’e çok büyük bir sorumluluk yükledi belki de kendi başaramadığı şeyi Harry nin başarmasını istedi.Zaten filmin ve kitabın sonunda pişmanlığını açıkça dile getiriyor.Ama sonuca bakıyorum da Harry başarmış ve Dumbledore onu yüreklendirmeseydi Harry Voldemortu yenmek için bir öfkeyle ona Avada Kedavra lantenini yapacaktı ve lanet Voldemortu tabiki öldürmicekti çünkü hortkuluklar vardı.Ama Dumbledore Harrye hortkuluklardan bahsettiği için Harry böyle bir girişimde bulunmadı ve ölmedi.Daha planlı ve düzgün çalışarak onu yendi.Yani bu olayda Dumbledor’un büyük bir payı bulunuyor.Evet Dumbledore çok hata yaptı ama telafi etti.Olaylara biraz bu açıdan bakarsanız aslında Dumbledorun ne kadar yardımcı olduğunu ve büyücüler dünyasının tekrardan onun yardımıyla kurtulduğunu anlayacaksınız.
DÜŞÜNSELİ

1 Beğeni

Bence Dumbledor oldukça iyi biri evet yanlışları var ve yine evet büyük yanlışlar…Ama yine de o hep insanların içinde ki iyiliği görmeyi başarmış biri.
Sonuçta Severus Snape bunun en iyi kanıtlarından biri onun içinde ki iyiliği ve pişmanlığı anladı ve ona hayatını değiştirecek bir şans verdi. Büyük hataları vardı çok büyük ve bence Severus´a kesinlikle güvenmesinin sebebide buydu. İkisinin çok büyük hataları ve aynı şekilde çok büyük pişmanlıkları vardı…
Son olarak Harry`ye horkulukları bulup yok etmek gibi bir görev vermek çocuğu intihara yöneltmek gibi bir şeydi. Ama zaten olması gerekende buydu Harry bir hortkuluktu ve “çocuk zamanı geldiğinde ölmeliydi” ama Harry herkesi şaşırtarak görevi tamamladı ve Voldemort’u yendi.

Ben Dumbledor’u seviyorum ama bu kişisel bir şey herkesin görüşü elbet farklı:)