Harry Potter Serisindeki Unutulmaz Baba Oğul İkişkileri

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Harry Potter Serisindeki Unutulmaz Baba Oğul İkişkileri – Fantastik Canavarlar

image

Pottermore’da yayınlanan bu yazıyla seriye yön veren ve karakterlerin kişiliklerini etkileyen baba-oğul ilişkilerini inceleyeceğiz. Nefesler tutulduysa başlıyoruz! Dudley ve Vernon “Vernon Enişte’ye çok benziyordu Dudley. Kocaman, pembe bir yüzü vardı; boynu yok gibiydi; gözleri ufacıktı, suluydu, maviydi; sarı saçları tostoparlak kafasına yapışıyordu.” – Harry Potter ve Felsefe Taşı Harry Potter kitaplarını yalayıp yutmuş bütün Potterheadler… (DEVAMI…)

1 Beğeni

draconun böyle olmasının sebebi tamamen ailesi onlar iyi olsaydı draco hufflepuff olabilirdi (belki) sonuçta biraz korkak iyi insanlar tarafından eğitilseydi kalbi temiz olurdu kafası yıkanmamış olurdu hufflepuff ve ya gryffindor a gidebilirdi

Ben Draco’nun sadece ailesi yüzünden kötü olduğuna katılmıyorum.Evet,aile büyük bir etkendir,ama hayatının tamamını kaplayacak kadar değil.Draco korkağın tekiydi.Sirius mesela,onun ailesi Malfoy’lardan da beter,ama o kendi yolunu seçti,tıpkı Draco’nun Ölüm Yiyen olmayı istemesi gibi.Sonradan tırsmış olabilir,ama her şey bittikten sonra bile korkaktı o.Malikanede Altın Üçlü’ye yardım etmedi,hatta Hermione ve Ron’u ele verdi sayılır.Tüm seri boyunca kendisinden maddi olarak ta,başka şekillerde kendisinden alçak olduğunu düşündüklerine iğrenç davrandı.Şahgaga’nın öldürülmesi ve Hagrid’in görevden alınması için elinden geleni yaptı.Ayrıca içki planı başarıya ulaşsaydı Dumbledore ölecekti.Harry’ye işkence laneti yapmaya çalıştı ve sonra Umbridge ona yapacakken hevesli bir şekilde izledi.Draco,asla affetmeyeceğim karakterlerden biri. Yüzde yüz kötü olduğunu dusunmesem de o korkağın teki.

2 Beğeni

ben sana katılmıyorum bayan weasley aile baskısı şahgagayı öldürmek istemezdi

gelçi ölmedi ölmesine neden oldu bir de

1 Beğeni

Sadece drago degil filmde bütün siliterin topluluğu kötü tanıtılmış. Bu drago ve ailesi ile alakalı bir durum degil bence.

1 Beğeni

kişisel olarak bahsediyorum. Draco, biri öldüğü zaman hep geri adım atıp korkan bir büyücü, Harry’nin seçilmiş kişi olamasını aşırı şekilde kıskanırken bile, Malfoy Malikanesinde onu korumaya çalıştığını görmedik mi ? Ölüm Yadigarlarında Draco’nun babası onu yanına zorla çağırmadan önce Hogwart’ın tarafında duruyordu. Kötü değilde, ailesi tarafından çok baskı uygulanan ve ailesine karşı korkusuna yenik düşen bir büyücü olduğunu düşünüyorum.