Harry Potter Serisini Okumamışlar Cemiyeti

Harry Potter serisini okudum ama son kitabın Azerice’ye çevrilmesini bekliyorum

1 Beğeni

470x0_hpDAFRSttoZo8MbKdKHDaNuJuxtkska2___jpg____4_c7aa7047

Bunları görünce internetde bir kitap kurdu olarak kalbim durdu resmen.Alıp okuyacağım en kısa zamanda. :sweat_smile: :heart_eyes:

1 Beğeni

Ne bu alınganlık böyle. İlk olarak mesajı Türkçe karakter olmayan bir bilgisayarda yazdım. Olan yerde yazarken de her seferinde kelimeleri düzeltmek için fazladan çaba da gösteriyorum ki sizin belki böyle bir zorluğunuz olmayabilir.

Yazarın son yıllardaki icraatları ortada. Ününü nasıl kullandığını biliyoruz. Ortaya yazdım işte reaksiyonunuzu da anlıyorum. Ama böyle bir başlıkta ne tip mesajlar bekliyordunuz ki. Zaten birçok fantastik okuru tarafından hor görülen seriye övgüler dizilmesini mi? Tabi ki sevmeyenler gelip yazacak. Siz de linç ihtiyacınızı karşılayın, ne guzel herkes mutlu olsun.

Sevmiyorum arkadaşım. Siz de benim favorilerime laf atın ödeşelim. Kişisel zevk bu. Mesela Witcher serisi bana göre harika ama yazarı uyuzun teki.

1 Beğeni

He he alınganım değil mi? :grin::grin: Ne yapalım herhangi bir şeyin hayranı olmak sıkıntılı bir durum. Olumsuz eleştiri görünce dayanamıyorum. Oyuncu fanı olmayı bıraktım. Böylece artık saçma filmler izlemiyorum. Boş Koltuk kitabını okuduğumdan beri de Rowling fanı değilim.

Başlığın açılma amacı ilk mesajda da belirtildiği gibi teşvikti. Ama herkes aynı şekilde düşünmüyor sanırım. En iyisi ben bu konuyu takip etmeyim.

Harry Potter serisine insanlar neden bu kadar önyargılı anlamıyorum. İnsanların önyargısını kırmaya çalışmak da boşuna. “İnsanlardaki önyargıyı parçalamak, benim atomu parçalamamdan çok daha zor” demiş Einstein. Yukarıdaki mesajlara bakıyorum @mit bile önyargı ile başlamış bu seriye. Ama önyargı gidince tüm seriyi de okumuş.

Benden bu kadar. Mantıklı bir şekilde derdimi anlatmaya çalıştım. Sağlıklı günler dilerim.

4 Beğeni

Ben tüm mesajları okuyamıyorum, lütfen okumayanlar aşağıda tekrar isimlerini bildirebilir mi?

1 Beğeni

Şahsen ben okumadım. :grin:

2 Beğeni

Kaydedeceğim, herhalde okuyacaksın. :grin:

2 Beğeni

Ben de buraya dahilim o zaman :smiley: Harry Potter’i ne odukum ne de filmini izledim :grin:

2 Beğeni

İlk iki kitabını okumuştum. Şimdi seriyi komple yeni basım olarak satın aldım. 28 yaşındayım ve keyifli ilerliyor. :smile:

2 Beğeni

@Rena Beni de yazın Cemiyete :mage:

3 Beğeni

Filmleri izledim sayılmaz mı :joy:

2 Beğeni

Okumuş beğenmemiş ve şu potterhead muhabbeti yüzünden iyice nefret etmişler cemiyeti kurulursa beni onur üyesi yapabilirsiniz. Teşekkürler…

4 Beğeni

Potterheadler çok tehlikeli bir örgüt. İnanilmaz organizeler. Harry Potter serisini çocukken kısıtlı imkanlarla okuduğum için bende yeri ayrı ama filmlerini hiçbir zaman sevemedim.

4 Beğeni

Ne güzel sevmişler, ortak nokta bulmuşlar ve kendi aralarında sohbet ediyorlar. Görebildiğim kadarıyla kitapları kimseye silah zoruyla okutmak da istemiyorlar. Neden nefret ediyorsunuz anlayamadım açıkçası?

2 Beğeni

Fanatik taraftarların yaptığı futbol muhabbetinden neden nefret ediyorsam bundan da o yüzden nefret ediyorum. Altında herhagi bir anlam aramaya gerek yok. İsteyen istediğini yapabilir. Ben okumuyorum, takip de etmiyorum, sevmiyorum da. Her fantastik edebiyat içerkli mercide habire Harry’nin günde kaç kez tuvalete gittiği, hangi günler kabızlık çektiği, uykusunda kaç kez gaz çıkardığı ile ilgili yazılara denk gelmekten artık nefret ettiğim için gördüğümde bi daha çıkmasın karşıma diye engelliyorum. Gayet doğal bir tepki…

4 Beğeni

Onlardan ben de hoşlanmıyorum ama fanatikler var diye futboldan nefret etmiyorum :slight_smile:

Yıllardır dolaşırım fantastik edebiyat mecralarında, bir kez görmedim bu muhabbeti :slight_smile: Şans sanırım.

Est, öyle bir niyetim yok. Sadece başlığında Harry Potter yazan bir başlığa gelip “nefret ediyorum” yazmanızı garipsedim o kadar. Mazur görün lütfen.

Selamlar

2 Beğeni

Vay be hiç kimseyi unutmadığımı varsayarsak, 20 kişi var. :grinning:

2 Beğeni

Filmlerinin sıkı hayranıydım hala da öyleyim. Tekrar tekrar izlerim. Çocukça da bulmam filmleri, sadece harry denen başrolü sevemiyorum. Her filmde kırk tane negatif laf ediyorum. Kitabı bu saatten sonra okumam, cemiyetin kalıcı üyesi olmaktan mutluluk duyarım.

Yarın öbürgün, Lordumuzun gözünden bir kitap yazılırsa onu kaçırmam, okurum.

1 Beğeni

Son üçü hariç filmlerini izledim kitapları elime geçerse göz atarım ama genel olarak pek ilgimi çekmeyen bir seri overrated görüyorum.

2 Beğeni

@crawling @Masketor ekledim sizi de. :slightly_smiling_face: :roll_eyes:

3 Beğeni