Harry Potter Teorilerinde Son Nokta: Petunia Teyze Aslında Bir Cadı mıydı?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Harry Potter Teorilerinde Son Nokta: Petunia Teyze Aslında Bir Cadı mıydı? – Fantastik Canavarlar

image

Kimilerimiz böyle teorilere sadece gülüp geçiyor, ancak yine de bazılarımız hâlâ minik mucizelerin peşinde. Bustle‘da yayınlanan bu teori, Petunia Teyze‘nin aslında bir cadı olup olmadığını sorgularken hepimize, “Acaba?” dedirtmeyi başardı. Bakalım sizler ne düşüneceksiniz? Evet kabul ediyoruz, Petunia Dursley serinin en sinir bozucu karakteri olabilir, hangimiz o Harry’ye zorbalık ederken çıldırmadık ki? Fakat son kitapta Petunia’nın tüm… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Lily ve Petunia’nın aile geçmişinde ev cini bir ata/ana var bence. Petunia’nın sürekli vurgulanan temizlik tutkusu da buna işaret ediyor. Belki Doby’nin Harry’ye sevgisi de bundan kaynaklanıyordur. Lily’de ortaya çıkan büyü gücünün kaynapı da bu olabilir. Petunia’da da bunun çok çok zayıf bir kalıntısı vardır belki ve Hogswart’a kabul edilme umudu da bundan kaynaklanıyor olabilir. (Mi acaba ki?)

bence bu teori doğru değil,bende petunia’nın bir muggle olduğunu düşünüyorum.

Doöru mu, değil mi bilemem ama kesinlikle çılgın bir teori.

Kesinlikle tamamına katılıyorum. htta ben de senelerdir bunu söylüyorum. Zaten Rowling de ilginç şekilde Lily- Petunya Ewans ailesine ilişkin hiç bir açıklama-dokundurma yapmadı. Bu da bunun ayrı bir konu olarak ele alınacağını gösteriyor. “Ewans ailesi ve geçmiş sırları” diye bir makale yayınlarsa şaşırmayın.