Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskısı Tanıtıldı!


(Burak) #1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/kitaplar/harry-potter-ve-ates-kadehi-resimli-ozel-baski/

image

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı‘nın resimli özel baskısından sonra çok bekledik. Ancak sonunda güzel haber geldi. Görünen o ki beklediğimize de değecek gibi! Bir süredir dedikodu kazanlarını kaynatan Harry Potter ve Ateş Kadehi kitabının resimli özel baskısından kapak, tanıtım videoları ve iç çizimlerden tadımlık kesitler geldi! Kapak Üçbüyücü Turnuvası’nda Harry’nin girdiği ilk görevi temsil etmekte. Haşin… (DEVAMI…)


#2

Kitaplığımıza katmak için merakla bekliyoruz…


(Zeynep Tümer) #3

uzun zaman bekledik, gerçekten değecek. sabırsızlıkla bekliyorum.


(Umut K.) #4

Hayatında hiç Harry Potter okumamış biri olarak soruyorum: “Bu baskının normal baskılardan tek farkı resimli ve ciltli olması mı? Yani bu baskı tam metin mi? Ve tabii ki de en önemlisi, verilen paraya değer bir baskı mı?”


(Hüseyin gök) #5

Fazlasıyla değer.Hikaye tam metin çizimler ise enfes.


#6

Evet tek farkı illüstrasyon onun dışında tam metin korunuyor. Çizimler Jim Kay tarafından özenle yapılıyor. Daha önce okumadıysanız direkt bu kitaplarla başlayabilirsiniz.


(Hüseyin gök) #7

Bence romanı’nın hardcover’ı çıkmadığı sürece en iyisi bunları almak olur,hem sert kapak hem kuşe kagıt kolay kolay yıpranmaz.


(Umut K.) #8

@Husey, @Alladierre
Sağolun forumdaşlar. Ne zaman alırım bilmiyorum ama en azından listeme ekledim.


(Hüseyin gök) #9

Alırsan yan kitapları’da var jim kay tarafından yine resimlenen onlarıda tavsiye ederim,zaten fiyatları KDV çıkınca eski halinde ilerde tükenir mi veya zam yermi bilmen ama.


#10

Tam metindir. Verilen paraya değip değmeyeceği sizin Potter dünyasına bakış açınızla ilgili. Şöyle ki:

Benim gibi bazı dizi ve /veya yazarların kitaplarını biriktiriyorsanız ve bunların içinde Harry Potter kitapları da varsa, kesin alın derim.

Ancak amacınız yalnızca Harry Potter kitaplarını okumaksa, bu kitabı almayıp normal edisyonlara yönelmenizi öneririm.

Kitaplar arasında (ilk üç kitabın özel baskılarını baz alarak söylüyorum; ki bende hepsi var) metin farkı yok. Fark özel baskıların ciltli, şömizli, lüks kağıtlı ve en önemlisi harika illüstrasyonlu olmasında yatıyor…


#11

Karton kapak baskıların kitaplığımda olmasına rağmen illüstrasyonlar nedeniyle ben de çıkan ilk 3 kitabın resimli özel baskısını aldım. @Faust’a katılıyorum, amaç Hary Potter okumaksa o kadar para vermeye gerek yok ama illüstrasyonlar ve şömizli ciltli baskı için alınabilir.


(Hüseyin gök) #12

Valla bende bu özel baskıları almadan önce ince baskı olanları alacaktım ama özensiz bir baskı oldugunu görünce vazgeçtim,zaten her yerde ince baskıyı bulabilirsiniz ama bunlar tükenirse bulmak imkansız gibi.


#13

Özensiz baskılı değiller ama. Yapı Kredi Yayınları’nın normal baskıları da çok iyi…


#14