Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın İlk Bölümünü Hatırlıyor musunuz?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın İlk Bölümünü Hatırlıyor musunuz? – Fantastik Canavarlar

image

1995 yılında bugün, yani 26 Haziran, en sevdiğimiz serinin ilk kitabı İngiltere’de yayınlandı! Hepimizi yepyeni, büyü dolu bir dünyaya götüren bu harika kitabın yayınlanmasının üzerinden 21 yıl geçti, inanabiliyor musunuz? Haydi, bugün Felsefe Taşı’nın ilk bölümünü ne kadar hatırlıyoruz bakalım! Buzfeed’in hazırladığı testi bugüne özel sizler için derledik. Sonucu bizimle ve arkadaşlarınla paylaşmayı lütfen unutma!… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Dumbledore’un pelerin rengini karıştırmasaydım iyiydi. :krs:

12 üzerinden 11 doğru!
İşte bu! Gözünden hiçbir ayrıntı kaçmıyor. Tam da senin gibi bir Potterhead’den beklediği gibi! Tebrikler^^

3 Beğeni

12 üzerinden 10 doğru!

İşte bu! Gözünden hiçbir ayrıntı kaçmıyor. Tam da senin gibi bir Potterhead’den beklediği gibi! Tebrikler^^

Vay be! :joy: Hangi iki soruda yanlış yaptım bilmiyorum ama seriyi yakın zamanda oturup baştan okumayı düşünüyorum zaten. :slight_smile: Büyü Dünyası’na tekrar dalmak eğlenceli olacak.

3 Beğeni

12 üzerinden 4 doğru!

Eh, kitabı yeniden okuma vaktiniz gelmiş anlaşılan…

Tamam linç edebilirsiniz ( yarali yerime vurmayin)

Normal unutmak. Linçe gerek yok.

12 de 6 o da iyiymiş.

12 de 9…

Bu kitabı 14 defa okudum(gerçek) ama bazılarını hatırlamak zor gerçekten. Pelerin rengi örneğin.

4 Beğeni

12den 9
Bence iyi pelerin rengini hatırladım ama bir kaç küçük ayrıntı

1 Beğeni

12 de 10. :blush:

1 Beğeni

12 üzerinden 11 doğru! :blush:

2 Beğeni

Bir kaç ay sonra tekrar denedim. 11/12. Hepsini yapardım da hiç Felsefe taşını Türkçe okumadım. :sunglasses:

2 Beğeni

12 üzerinden 10 doğru!

Oleyy

1 Beğeni

12 üzerinden 12 doğru!

:krs:

Herkes pelerin rengine takılmış. Ben ise Petunya Teyze’nin saç rengine takıldım ama şansım yaver gitti :joy:

2 Beğeni