"Harry Potter ve Kızıl Pelerin" Hikâyesi Sıralı Bölüm Listesi

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Harry Potter ve Kızıl Pelerin | OKU – Fantastik Canavarlar

image

Harry Potter “kaldığı yerden” devam etsin diyenler buraya! Sekizinci Macera asıl şimdi başlıyor! Harry Potter ve Lanetli Çocuk ilk duyurulduğunda hepimiz çok heyecanlandık. Her ne kadar bazılarımız, “Harry Potter’ın hikayesi tamamlandı, artık büyülü dünyadan farklı şeyler okumak istiyoruz!” desek de o üçlüyü tekrar bir arada görecek olmamız, eski dostlarla yıllar sonra yeniden karşılaşacağımız gerçeği hepimizi… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Öncelikle Harry Potter ve Kızıl Pelerin’i büyük hayranlıkla okudum ve çok hoşuma gitti. Keşke rowling’te devam kitaplarını çıkarsaydı. Ama birkaç hatada buldum tabi ki de ama bence en büyük hata voldemort’un bir hortkulut daha yapmasıydı. Çünkü onu ölümsüz tutardı ve harry ile olan o savaşta bedenınde ki o ruh tekrar kaçardı. Çünkü yazdığınıza göre bir hortkulut daha var. Voldemort başka şekillerle dönmeye devam ederdi. Dumbledore son kitapta harry’nin içindeki hortkulutunda ölmesi gerektiği ancak o zaman voldemort ölür demişti. Yani yazınızda bu bir büyük hata teşkil ediyor.

Ben de hep bi’ hortkuluk düşünmüşümdür, Voldemort’un Kılkuyruk için verdiği gümüş el!

nereden aldığını öğrenebilirmiyim her yerde aradım ama bulamadımda

Hayır senin yanlışın var, harry potterı woldemorth ormanda öldürüyor zaten…Harry pother bunu bile bile gidiyor ormana çünkü elindeki diriltme taşı sayesinde hayata geri döneceğini biliyor… :wink:

Hayır hayatta kalacağını bilmiyordu. Hatta Siriustan ölmenin nasıl olduğunu, Dumbledoredan ölüp-ölmediğini sorar. Ve diriltme taşı ormana ulaştığında snitchden çıktı. Kapanışta açıldı.
Ve ayrıca

Voldemort diye yazılır.

Harry Potter
:wink: isim yazılışlarında takıntılıyım da kusura bakmayın Söylemeden edemiyorum. :sweat_smile: