Harry Potter ve Lanetli Çocuk Kitabına Ne Kadar Hakimsin?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/quiz/harry-potter-ve-lanetli-cocuk-test/

image

Şimdi sekizince hikâye hakkındaki bilginizi test etme zamanı. Harry Potter ve Lanetli Çocuk hakkında ne biliyorsunuz? Kimilerimizi hemen içine alan, bazılarımızın ise bir türlü kabullenemediği bir devam hikâyesi yakın zamanda J.K.Rowling’in Tweet’i ile tekrar gündeme geldi. Biz de son gelişmelerin ardından Pottermore’un yayınladığı bu testi sizler için Türkçeleştirdik. Harry Potter kitaplarını satır satır bildiğinize eminiz.… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Ooo, hiç fena değil. :slight_smile:

15 üzerinden 12 doğru!

Zaman Döndürücü’nün Efendisi

Kesinlikle iyi bir sonuç aldın. Bu test ile günü kurtardığını söyleyebiliriz.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Testi15 üzerinden 14 doğru!

Dumbledore’u Ağlatan Çocuk!

Tebrikler! Bu testte sınıfın en yüksek notunu kaptın! Albus Dumbledore’un portresi mutluluk gözyaşları döküyor.
Hiç fena değil. Ama tam not almak gibi bir alışkanlığım var. Okul etkisi işte. Sınıf birincileri anlarlar. :wink:

Gerçekten muazzam kötü bir devam hikayesi. Okumamakta ısrarcıyım fakat bilgi tazelemek için girdiğim vikilerde karşıma çıktığı için bazı şeyleri öğreniyorum ve aşırı kötü. Tek güzel olan Voldemort’un kazandığı alternatif evren onun dışında Delphini ile ilgili tüm kurgu aşırı kötü ve Voldemort hakkında bildiğimiz her şeyin tersi. Keşke daha tutarlı ve daha sağlam kurgulanan bir devam hikayesi çıksaydı. Yıllar önce Rowling’in bu evreni aslında çaldığı, yaratıcısının kendisi olmadığıyla ilgili tonla şey okur güler geçerdim. Şimdi Rowling’in bu evreni yaratacak kadar iyi bir yazar ve kurgucu olmadığına net bir şekilde eminim.

1 Beğeni