Harry Potter ve Lanetli Çocuk Kitabına Ne Kadar Hakimsin?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/quiz/harry-potter-ve-lanetli-cocuk-test/

image

Şimdi sekizince hikâye hakkındaki bilginizi test etme zamanı. Harry Potter ve Lanetli Çocuk hakkında ne biliyorsunuz? Kimilerimizi hemen içine alan, bazılarımızın ise bir türlü kabullenemediği bir devam hikâyesi yakın zamanda J.K.Rowling’in Tweet’i ile tekrar gündeme geldi. Biz de son gelişmelerin ardından Pottermore’un yayınladığı bu testi sizler için Türkçeleştirdik. Harry Potter kitaplarını satır satır bildiğinize eminiz.… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Ooo, hiç fena değil. :slight_smile:

15 üzerinden 12 doğru!

Zaman Döndürücü’nün Efendisi

Kesinlikle iyi bir sonuç aldın. Bu test ile günü kurtardığını söyleyebiliriz.

1 Beğeni

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Testi15 üzerinden 14 doğru!

Dumbledore’u Ağlatan Çocuk!

Tebrikler! Bu testte sınıfın en yüksek notunu kaptın! Albus Dumbledore’un portresi mutluluk gözyaşları döküyor.
Keşke bilmeseydim dedim.

1 Beğeni

1 Beğeni

Gerçekten muazzam kötü bir devam hikayesi. Okumamakta ısrarcıyım fakat bilgi tazelemek için girdiğim vikilerde karşıma çıktığı için bazı şeyleri öğreniyorum ve aşırı kötü. Tek güzel olan Voldemort’un kazandığı alternatif evren onun dışında Delphini ile ilgili tüm kurgu aşırı kötü ve Voldemort hakkında bildiğimiz her şeyin tersi. Keşke daha tutarlı ve daha sağlam kurgulanan bir devam hikayesi çıksaydı. Yıllar önce Rowling’in bu evreni aslında çaldığı, yaratıcısının kendisi olmadığıyla ilgili tonla şey okur güler geçerdim. Şimdi Rowling’in bu evreni yaratacak kadar iyi bir yazar ve kurgucu olmadığına net bir şekilde eminim.

2 Beğeni

15 üzerinden 10 doğru!

Zaman Döndürücü’nün Efendisi

Kesinlikle iyi bir sonuç aldın. Bu test ile günü kurtardığını söyleyebiliriz. Belki ustası olduğun şu Zaman Döndürücü ile bizi Voldemort Günü’nden de kurtarabilirsin

1 Beğeni

Çok sevdiğim bir kitap diyemem ama kolayca okunabilir bir metin. tiyatro oyunu olarak hazırlanması güzel fikir :bulb:

1 Beğeni

Sadece 7 tanesini tanesini bildim. Açıkçası hikayenin bundan sonrasını bilmesem de olur zaten. Kitabı okudum ve bu kadar zorlama, bu kadar saçma bir senaryonun Harry Potter evrenine yontulmasına hala tepkiliyim. Ha tiyatro oyununu izlemek istiyorum tabii ama sadece bu evreni çok sevdiğim ve onun parçası olan bir şeyden uzak kalmak istemediğim için.

3 Beğeni

15 soru içinde 4 doğru yapmışım. Hiç okumadım , okumayı da düşünmüyorum. Harry Potter’ dan durduk yere okuyup soğuyamam.

2 Beğeni

bence filim seneryosu gibi yazılmış olsada güzeldi. ben beğendim lanetli çocuğu. kurgusu çok güzel. ama yine de normal harry potter serisi daha güzeldi

ve 12 doğru yaptım test okuyanlar ıçin hiç de zor değildi.

15 üzerinden 7 doğru!
Ama ben kitabı okumadım. Sadece ilk 5 kitabı okudum 5. kitaptayım. Ama ik 5’e göre tahmin yürüttüm.

Vallaha ben de okumadım çünkü yaşıma göre değil :slight_smile:

1 Beğeni