Harry Potter vs Game Of Thrones

Sizin tercihiniz ne bana göre GOT çok daha kaliteli ama onda harry potter ın sıcaklığını hissedemiyorsunuz o yüzden harry potter diyorum
ALWAYS

Hangi yönlerimizi karşılaştıracağımıza bağlı bir seçim olur benim seçimim. Çünkü direkt her yönüyle düşündüğümüzde insan duygusal yaklaşıyor. Özellikle yaşıtımız ve civarındakilerin Harry Potter’la okumayı sevdiği veya seri okumaya alıştığı (daha kilişe tabirle, büyüdüğü) düşünüldüğünde. Tümden seçiyorsak ben de onu seçeceğim. Özür dilerim GoT :frowning: Kitaplarının da dizilerinin de yeri ayrı :frowning:

Zaten başlığı Harry Potter kısmına açmanızdan belli oluyor terchiniz :stuck_out_tongue: İkisi de Fantazi olarak geçse de pek çok yönden birbirinden ayrılıyorlar. Ben Game of Thrones’u sevemedim.

Karakterleri tanımayı, onlarla kitaplar boyu yolculuk etmeyi severim çünkü. Malumunuz, GoT’da bu pek mümkün değil. G.R.R. Martin’in ciddi ciddi FRP zarlarıyla kitabı yazdığını falan düşünüyorum, hatta kitaptaki karakterler epey düşük zar atıyorlar :smiley:

Ayrıca kitaplarının hayli sıkıcı olduğu kanısındayım. Yani 2-3 güzel bölüm okuyacağım diye 35 bölüm daralıyordum GoT okurken. Belki de Brandon Sanderson’un derslerinde bahsettiği üzere, Bahçivanların değil de Mimarların eserlerini sevdiğimden ileri geliyordur bu. Her ayrıntının kurguda gediğine oturması benim için önemli.

Bu üstteki sebeplerden ötürü benim de oyum Griffi -öhöm- Harry Potter’a.

2 Beğeni

Martin’i kendi serisine soğutup yazmayı aşırı derecede yavaşlamasına sebep olan karşılaştırma. Zamanında Kılıçların Fırtınası ve Ateş Kadehi Hugo ödüllerinde karşı karşıya gelmişti ve adaylar arasından kazanan Ateş Kadehi olmuştu. Hatta Martin bayağı sinirlenmişti bu durma yanlış hatırlamıyorsam.96-98-2000(Kılıçların Fırtınası) de 2’şer yıl arayla kitap çıkaran yazar sonraki iki kitabı 11 yılda verdi,2005 ve 2011. Ki 4. Kitapta da diğer kitabı da bayağı yazdığını ima etmişti. 6. kitap için de 7. yıl doluyor.
Şahsi fikrim Buz ve Ateşim Şarkısı’nın her türlü alacağı. Aynı şekilde Kılıçların Fırtınası’nın da Ateş Kadehi’nden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Yanlış anlaşılmasın ama böyle başlıklar aklıma köpek dövüşlerini getiriyor. Eserlere vs attırmalar sanırım bitmeyecek bir veba.

2 Beğeni

@Ishamael

Kanımca insanın fıtratı bu, rekabet olmaksızın beğenilerimizin değer taşıdığına inanmaz bir tutum sergiliyoruz.

Beğenilerimiz karşısında kıyaslayacak bir şey olmadığında kötüsüz iyi tarzı bir şey oluşuyor galiba.

1 Beğeni

Sırf bu yüzden martin her gördüğü yerde HP ye sövüyor . En büyük örneği de büyücüler kitabının arkasına yaptığı yorum.

“Bir fincan açık çay, bir bardak viskinin yanında nasıl görünüyorsa Harry Potter da Büyücüler’le karşılaştırıldığında öyle görünüyor. Temelleri hem fantastik hem de ana akım kurgu geleneklerine dayanan bu roman, Oz ve Narnia kadar Harry’ye de göz kırpmasına rağmen Büyücüler’i çocuk kitabı olarak görme hatasına düşmeyin. Grossman’ın meselesi yetişkinlerle; hikâyesiyse karanlık, tehlikeli ve beklenmedik olaylarla dolu.”
-George R. R. Martin, Game of Thrones’un Yazarı-

@1 e katılıyorum. Mantıklı.

harry potter biterken game of thrones daha yeni başlıyordu başlıyordu :slight_smile: tabiyki harry potter

harry potter ölümüne hemde :heartbeat::revolving_hearts::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

2 Beğeni

Ne münasebet,tabiki Harry Potter.

2 Beğeni

İkisi çok farklı kulvarlar. Neye göre versuslayalım?

images%20(4)

1 Beğeni

Harry Potter mı ahahhahahahahhahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahaah büyü sistemi mi o da nesi

Khaleesi’nin ejderhası ölünce hiç üzülmemesi de tabii çok mantıklıydı.

harry potter 'a mı? bu lafın anlayamadım da

1 Beğeni

Evet :smiley: İsteyen istediğini demekte serbest.

1 Beğeni

ona saygım var ama hakaret ediyor harry potter a bu serbest değil ama::::rage::rage::face_with_symbols_over_mouth:

Fanlarla tartışacak halim yok. Harry Potter Büyü Sistemi=0 .

Bende Haterlarla tartışacak değilim. Herkesin düşündüğü kendine doğru, saygı duyuyorum.