Harry potter'a yeniden başlayacağım

filme yeniden başlayacağım ama daha önce kitaplarını okumadım çok şey kaybeder miyim?(filmleri daha önce üçer kez izlemiştim ama çok şey hatırlamıyorum)

Kitaplar filmleri döver deyip susuyorum.

5 Beğeni

Mıt bey kitaplar filimi döver demiş şimdi bir de benim dediklerimi dinle :Kitaplar filimidöver üzerinde tepinir şamar oğlanı yapar üzerine birde halay çeker.

Edit :Harry potter hayranı olabilirsin ama sakin Rowling hayranı olma kadın iyice işi ticarete döktü ne farkı kaldı Ejderha Mizrağından Unutulmuş Diyarlardan .

2 Beğeni

Neden işi ticarete döktü dediniz?

Ben kitaplar filmleri döver sanıyordum.

Kapaklar yüzünden 2013 te değişti 2015 te değişti şimdi haziran aýımda bir daha değisıyor eh tabi lanetli çocuğu da unutmamak lazım.

Öyle olacaktı doğrusu, kafa gitmiş :sweat_smile:

1 Beğeni

Filmlerini izlemeden hemen önce kitaplarını bitiren biri olarak, mutlaka kitapları filmlerden önce okumalısın diyorum. Kitaptan sonra filmi izlediğimde tam bir hayal kırıklığına uğramıştım. Hele ki 5. kitabının filminde bütün detaylar yutulmuştu… Sevdiğim yan karakterlerin bazıları bile katılmamıştı filmlere… Sonuç olarak, evet, kitaplarını mutlaka oku diyorum :sweat_smile: Zaten Rowling’in anlatımı çok güzeldir, su gibi akar sayfalar.

6 Beğeni

Vay arkadaş okurken beynim yandı…

1 Beğeni

Valla kitapları ben de okumayı düşünüyorum bu yaz, üçncü kez. Ve kitaplar filmeri katlar, gerçi ben HP evrenini filmlerle sevmiştim…

2 Beğeni

Çok şey kaybedersin. Üç bin dokuz yüz on beş sayfa eksi bin yüz seksen dakika kaybedersin. Filmlerle büyüdük evet, filmler çok güzel evet ama kesinlikle kitaplar ezer. Hem de açık ara. Harry Potter seri ilerledikçe fazlasıyla gelişen bir seri ve kitaplarda bu gelişim inanılmaz bariz. Konunun dallanıp budaklanmasından tut kitaplardaki onca karakterin onca arkaplan öyküsünün filmlerde işlen(e)memiş olması dahi kitapları okumak için yeter de artar. Bence önce bir kitabı okuyup hemen sonra filmini izleyerek devam edersen seriye demek istediğimizi çok daha net göreceksindir.

1 Beğeni

Yeterince ikna olmadıysanız bir de ben tekrar etmek istiyorum: Kitaplar filmleri evire çevire döver.

Kitapları okurken sanırım ilk kez ikinci filmi izlemiştim (ilk filme direkt önyargım vardı, ikinci filmi arkadaş zoruyla izledim) ve kitaptaki bütün o güzel detaylar kaybolmuş, Cin Ali’ye çevirmişler diye sinirle çıkmıştım sinemadan. Yıllar sonra, artık herhalde çok sinirlenmem diye, geçen sene bütün filmleri peş peşe izledim bir haftada, “hmmmh yani, eh, izlenmeyecek kadar kötü değil” diyebildim ancak.

2 Beğeni

Cin Ali’ye hakaret etmeyelim ama şimdi, aramızda onunla büyüyenler de var :sweat_smile:

1 Beğeni

Ama sevgili Mit’ciğim, kabul edelim, Cin Ali’nin filmi yapılsa izlemeyiz :smiley:

2 Beğeni

Bence de önce kitap okunmalı.Hem de bunu size HP son 5 filmine kitaplardan önce izleyen biri olarak söylüyorum.Felsefe taşı ve Sırlar odasının kitabını okudum ve filmlerini izledim.Sonra dayanamayıp diğer filmlerini de izledim.Ama ben de filmlerden pek bir şey hatırlamıyordum.O yüzden kitapları okudum.