Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Anladım. Keyifli okumalar dilerim.

3 Beğeni

Uzun zamandır baskısı olmayan kitaplar var evet saydıklarımız arasında bunlar da var ama tekrar baskılar gelince onlar hallolur.

Benim kastettiğim başka baskı görmeyecek olanlar. Örneğin Katherine Mansfield - Katıksız Mutluluk bir daha basılmayacak. Modern Klasikler’de ayrı ayrı basmayı tercih ettiler, sonra da telifle ilgili başka durumlar oldu sanırım. Mansfield tarafı biraz karıştı.

Adam Smith - Milletlerin Zenginliği ise basılmayacaktı aslında ama 2019’da yeniden çevirmeye başladılar. Hazır olunca basılacaktır.

Böyle bir iki tane kitap tekrar baskı da görmeyeceği için seriyi baştan toplamak oldukça güç görünüyor.

4 Beğeni

Anladım. Bilgilendirme için teşekkürler.

2 Beğeni

akiyorbuaksam

Bir yılda anca yayımlanır dediğim kitapların on günde bandrollerini aldılar. Bu on günde alacağım kitap sayısı bir anda on beşe çıktı. Bu gönderiyle ben anlıyorum ki seride alınmayı bekleyen ortalama 40 kitabın da bandrolü alınacak, cüzdanlar boşalacak. :slight_smile:

7 Beğeni

Benzerini Modern Klasikler için yapmıştım. HAY serisi için de (şu ana kadar çıkan 389 kitap için) yazar ve yazarın seriden çıkan kitap sayısını tablo halinde eklemek istiyorum.

32 Beğeni

Ellerinize sağlık. Harika olmuş. Seriyi takip edenler için mükemmel bir çalışma.

5 Beğeni

Gerçekten ellerine emeklerine sağlık…

2 Beğeni

Leingrad kardeşimizin düşüncesine binaen şunu sormak istiyorum, YKY Kazım Taşkent Klasik Eserleriyle, İ.B.K.Y. Hasan Ali Yücel Klasik Eserleri içersinde hiç ortak basılan kitap oldu mu? Ciddi ciddi aralarında bir anlaşma olduğunu düşünüyorum artık.

4 Beğeni

Tek dikkatimi çeken “Ecce homo “ kitabı. Bu sene “Moby dick” kitabının baskısı çıkıcaktı. Ortak yazarlar var . İş bankası yazarların bütün külliyatlarını yayınlayacaklar gibi . İlerde ortak kitapların olması muhtemel.

1 Beğeni

Ecce homo var aynı çeviri zaten (can alkor ikiside), II. Richard var, amphitryon var, dede korkut kitabı var, bu kadar sanırım

2 Beğeni

Gerçi marlowe oyunları var, bir kadının portresi james var, bacon’un denemeleri var

1 Beğeni

Birde Balzac’ın Sarrasine isimli kitabı var.

1 Beğeni

9 Beğeni

Hesaplamama göre tekrar baskılarla birlikte elli taneden fazla kitap var. İş Bankası muhtemelen 1 Ocaktan sonra piyasaya sürecektir. Şubeler kapalı ve sayımdalar. Galiba bekleme sebepleri pandemi bir yana geçen sene olduğu gibi yılbaşından sonra gelecek olan zam.

2 Beğeni

Yayınevine bu mesajı yolladim, yanıt gelir mi, merak ediyorum…

12 Beğeni

Bakalım gaza gelecekler mi? :rofl::rofl:

3 Beğeni

Ben bi yükseldim valla, gidip kensim babasım geldi. :joy:

@Ezheret, Kral Theoden misin mübarek. :slight_smile:

4 Beğeni

Bana birkaç hafta önce cevap vermişlerdi.
Belki bunu da görürler. Cevaplarını çok merak ediyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Yanıt geliyormuş:

Deaaaaatthhhh! :sweat_smile:

6 Beğeni

Aklıma bu geldi. :sweat_smile:

3 Beğeni