Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Burada bunu yapanlar vardı diye hatırlıyorum. Ama bugün başlayıp hepsini ciltli toplamak çok zor, bolca emek ve para ister. Eğer bunları ayırabiliyorsanız mümkün elbette. Ama bazı eserler için sahaf borsasına düşme veya çok uzun süreler beklemeye de katlanmanız gerekir.

3 Beğeni

Bu saatten sonra başlayan biri için çok zor. Artık basılmayanlar da var bu seride zira. Basılmayacaklar yani.

2 Beğeni

Ciltli yeniden basımlar. Beni bu sefer sevindirmedi.

16 Beğeni

Valla ben sevinmeye başladım en azından hızla yeni baskı yapıyorlar ciltlileri baya bir şey bu. Tolstoy otobiyografik üçlemeden en azından biri yeniden basılmış. Darısı diğerlerinin başına.

5 Beğeni

Ciltli toplamaya yeni yeni başlayanlar için çok güzel haberler gelmiş :laughing: . 7-8 tane alacağım var sanırım buradan .

5 Beğeni

Bir Delinin Anı Defteri’ni görünce 3-5 kez emin olmak için ekrana yakından baktım, nasıl bandrolü alınır diye. :slight_smile: Bu gidişle yakında “Öteki” kitabını da görebiliriz diye umuyorum.

4 Beğeni

Yıllar sonra Gogol…Çok sevindim.

4 Beğeni

Bir Delinin Anı Defteri ilk kez ciltli basılıyor. Güzel haber :slight_smile:

2 Beğeni

Fotoda 2. baskı gibi görünüyor yanlış anlamadıysam :thinking:

1 Beğeni

Arabeskler ismiyle basılmıştı 2006 yılında. Daha sonra öykülerin sıralanışı değişmiş ve “neva bulvarı” adlı öyküye ekleme yapmış çevirmen.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Covid-19 testim pozitif çıktı. Bir süredir çok kötü haldeydim. Ara vermiştim hayatıma bilgiler için tekrar sağolun. Everest ciltli versiyonu edineceğim.

4 Beğeni

HAY ciltli yeniden baskılar. Nazar değmesin diyelim o zaman. :smiley:

19 Beğeni

Bir Emile Zola’dan Nana kitabını basmadılar gitti.

2 Beğeni

Ben de şunları bekliyorum.

5 Beğeni

Çok çok önemli mükemmel baskılar var ya. Delireyazdım. Tolstoy’lar, Defoe, Dumas neler neler.

Seri ayağa kalktı resmen. Zaten hacmi çok fazla. Yeni kitap basacağına halihazırda ulaşılamayan kitaplara baskı yapmak çok daha önemliydi. Helal olsun.

@alper

Benim de

Kerem ile Aslı, Cyrano de bergerac, Siyah Lale, Binbir Hayalet, Milletlerin Zenginliği, Göksel Kürelerin Devinimi Üzerine, Mahşerin dört atlısı

Var da var…

4 Beğeni

Bu kadar fazla yeniden basım olunca hepsine sıra gelecekmiş gibi bir hissiyata kapıldım. Umalım da öyle olsun.

Ben de geçen aydan bu yana Shakespeare külliyatını HAY ciltli olarak toplamaya başladım, neyseki baskısı olmayan 4 kitabına baskı yaptılar. Gerçi daha çok var ama ümitliyim.

6 Beğeni

Siyah Lale ve Mahşerin Dört Atlısı galiba karton kapak var kitaplığımda. Kontrol edip bir liste yapacağım, karton olanların yerine ciltli değişimi yaparım muhtemelen.

2 Beğeni

Aşırı güzel haberler geldi arka arkaya :heart_eyes: . Ciltli toplamam yönünde güzel işaretler olarak sayıyorum bunları, sanırım eldeki kartonları da çıkartıp sadece ciltli basım toplayarak gideceğim.

3 Beğeni

Uzun zamandır baskısı olmayan ciltler varmış, sanırım bunu bir yerde @BiblofilYouTube yazmıştı, yanlışım varsa düzeltirse memnun olurum. Ben de sizin gibi düşünüyordum ama onu görünce biraz hevesim kırıldı açıkçası :sweat_smile:.

3 Beğeni

Evet bu şekilde uzun zamandır baskı görmemiş ciltliler mevcutmuş. Ama ben bir dizinin tamamını toplama isteğinde olmadığımdan ve okumalarımda da genelde değişik türleri karıştırıp okuduğumdan yeni baskılar yapıldıkça okumak istediklerimi edinirim ufak ufak diye düşünüyorum. Sizin için nasıl olur bilemem tabii. Şu ana kadar yavaştan istediklerimi alarak 17 adet kitaplığıma eklemişim ciltlilerden :sweat_smile:. Biraz zaman ve sabır istiyor sanırım :slightly_smiling_face:.

5 Beğeni