Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

1. Kitap
10 Beğeni

Uzun bir süredir tükenmiş ciltli kitaplara bandrol alınmıyor, son zamanlarda İş Kültür ile iletişime geçen var mı, iyi hız alınmıştı halbuki Dostoyevski’nin güzelim eserlerinden filan akıyorlardı. En son bir Utopia’yı gördü gözlerim.

Yüzbaşının Kızı, Seviyordum Sizi - Aleksandr Puşkin
Babalar ve Oğullar - İvan Turgenyev
Köpeğiyle Dolaşan Kadın - Anton Çehov
Hacı Murat,Anna Karenina, Çocukluk, Üç Ölüm - L.N Tolstoy
Bir Delinin Anı Defteri, Akşam Toplantıları, Taras Bulba - Gogol
Öteki - Dostoyevski
Soneler, Macbeth, Hamlet - William Shakespeare
Mutlu Prens Bütün Masallar - Oscar Wilde
Mantık Al-Tayr, İlahiname - Feridüddin Attar
Kanunların Ruhu Üzerine - Montesquieu

Şu eserlere (ve daha yazamadığım nicelerine) de bir el atıp duraklama dönemine öyle geçselerdi keşke.

2 Beğeni

8 Beğeni

2-3 aydır Felsefe, Trajedi dışında kitap gelmez oldu HAY’dan.

6 Beğeni

Evet felsefe ağılıklı ilerliyor şu an nedense. :thinking:

3 Beğeni

Kapak görünmüş,

resim

6 Beğeni

Ciltli,

7 Beğeni

Yavaştan dünya klasikleri için de bir kitaplık bölümü yapayım diyorum. Bundan mı alayım ne önerirsiniz?

2 Beğeni

Ben öyle yapıyorum. Klasikleri HAY’dan alıyorum. Ara ara başka yayınevlerinden aldığım da oluyor ama büyük ölçüde ben HAY’dan topladım, topluyorum klasikleri

4 Beğeni

HAY ciltli almanız mantıklı olur. Fakat her kitabın aynı yayınevinde baskısı olmuyor. Yada bazı özel baskıları başka yayınevlerinden alabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Genel itibariyle HAY ciltli ve önsöz ve sonsözleriyle daha anlamlı bulduğum İletişim baskılarını alıyorum.

2 Beğeni

Bende de birkaç tane iletişim var HAY kitaplarını beğeniyorum. Ucuz gibi sanki bir de. Tamam HAY ciltli toplayacağım aklımda o var zaten. Tek üzüldüğüm, ben tuğla gibi kitapları severim ve kısımlara bölünmüş kitaplara alerjim var. Keşke Sefiller Suç ve Ceza falan tek cilt de olsa. Bana puntoyu küçült, ne bileyim bir şekilde ayarla tek cilt ver benim bakış açım bu şekilde.

2 Beğeni

Sefiller 1800 sayfa. İstediğin kadar küçült. Mecbur ikiye bölünecek.
Suç ve Ceza ise zaten tek cilt.

4 Beğeni

Şükür romana geçiş yaptı yeniden İş Kültür. Charles Dickens gelse bir de tadından yenmez.

7 Beğeni

Ciltli tekrar baskılar;

10 Beğeni

bende seriyi ciltli takip edenlerdenim. kitaplığımın büyük bölümünü hay serisi oluşturuyor.
34 ciltli eksiğim var şuanda. tamamı ciltli olarak elinde olan var mı çok merak ediyorum.

4 Beğeni

Bu seriyi şöyle göre göre en uygun nereden toplayabiliriz ya? Ciltli ciltsiz olayındaok arada kalıyorum bir de ben. Fiyat farkı çok fazla, alacak kitap da öyle

2 Beğeni

Genelde 35-40 arası indirimler oluyor, onları takip etmek lazım ama 2-3 gündür İş Bankası kitaplarının etiket fiyatları arttı. Yüzde 10 gibi bir zam geldi.

Ciltli ciltsiz olayı tamamen parasal bir konu. Ben büyük klasikleri örneğin İlyada, Yunus Emre, Odysseia, Gılgamış gibi ciltli alıyorum diğerlerini karton kapak.

3 Beğeni

Ben ciltsiz alıyorum. Öbürüne güç yetmiyor. Biraz Can biraz da İş Kültür alıyorum. Yavaş yavaş toplanıyor.

2 Beğeni

Ben ayrı gayrı pek sevmiyorum. Elimde iletişimden var bikaç klasik ama onları bile okumadan satmayı düşünüyorum :slight_smile:

Hepsi aynı olsun dizeyim falan güzel oluyor.

Galiba ben de ciltsiz alacağım ya. Seri çok ucuz falan, ciltliye geçince bütün olayı bitiyor.

3 Beğeni

Can Yayınlarını seviyorum ben çünkü bazı yazarlar İş Kültür’de yok. Diğer açıdan Can bana daha uygun geliyor. Her yerde bulabiliyorsun. Özellikle fuarlarda Can 5tl fiyatla gidiyor sahaflarda o yüzden öncelikli tercihim oluyor. Diğer açıdan Bordo-Siyah da sevdiğim için bir kısmını da oradan alıyorum. Bir kitaplığın tamamını klasiklere ayırdım. Hepsi aynı kitaplıkta durduğu için sorun etmiyorum. Ben çeşitliliği seviyorum sanırım. :blush:

5 Beğeni