Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi

Maraş a taşınacağım 1-2 ay içinde. Orada büyük bir kitaplık yaptırmayı düşünüyorum. Belki sizin gibi yaparım ben de.

2 Beğeni

Bazı yazarlar ve eserler aynı yayınevinde olmuyor. Zevkinize göre toplayacaksanız kitapları mecbur kalacaksınız birkaç yayınevinden toplamaya :slight_smile:

2 Beğeni

Kesinlikle mesela Gustav Meyrink İş Kültür’de yok. :roll_eyes:

3 Beğeni

Yani bir de özel baskılar olayı var. Tolstoy ve Shakespeare Alfa baskılarından dolayı onlardan alıyorum mesela :slight_smile:

Elimde Dorian Gray’in portresi varken sansürsüz ve özel baskı olduğu için Everest’ten aldım gibi gibi.

Tek yayınevi için hem ne basarsa sadece onları okumak hemde özel-ciltli baskılara direnmek gerek :slight_smile:

4 Beğeni

Özel ciltli baskı tercih etmiyorum. Okumaya odaklanıyorum galiba daha çok ben. Dorian sansürsüz baskı olması dışında bir çekiciliği yok benim için. Ciltli evet şık duruyor ama ciltliden iki tane alsam ciltsiz 3 hatta zorlarsam 4 tane bile kitap alabilirim. Benim için mühim olan da bu. Az paraya çok kitapla buluşabilmek. Klasikler için ciltli almak bana pek mantıklı gelmiyor ama Yerdeniz, Yüzüklerin Efendisi gibi toplu baskılar bana daha cazip geliyor. Bunlar hep tercih meselesi. Sonuçta kitabı okuyacağım ciltli olması veya olmaması klasik konusunda bence muhim değil. Çeviri ve içerik kalitesi daha önemli bence. :blush:

6 Beğeni

Ben dikkat ediyorum açıkçası bana daha ilgi çekici geliyor. Hemde ilerisi için daha dayanıklı ve kullanışlı olacağını düşünüyorum :slight_smile: Çeviri ve içerik zaten aynı oluyor sadece versiyon ciltli :slight_smile: Önem sırasında önce tabi.

Ama algı yapıyon sanki ben çeviri önemsiz demişim gibi kınadım :joy::joy:

2 Beğeni

Şekilci seni. :laughing: Tabii ki tercih meselesi canım. Kalıcılık neye göre kalıcılık onu biraz düşünmek lazım. Sürekli alınıp okunan bir kitap ne olursa olsun pek de kalıcı olmayabilir ama fazla ellenmeyecekse hepsi aynı kalıcılıkta bana kalırsa. Yani en azından ben böyle düşünüyorum. 20 senelik ve hatta babamdan kalma kitaplar var hiçbirinde bir sorun yok mesela. Ben tamamen duygusal (:money_mouth_face:) yaklaşıyorum yani ona göre değerlendirmek lazım.

3 Beğeni

Çabuk dağılmaz yıpranmaz anlamında, gerçi cam kapaklı kitaplıkta ve ben temiz okurum ama gene de daha dayanıklı olur gibime geliyor :slight_smile: Biraz da o dediğinden var yalan yok :joy:

4 Beğeni

Oldu olacak üst seviye şifreli güvenlik sistemi de kurdurtsaydın. Retina taraması, parmak izi okuyucu gibi. :smiley: Ben mesela elektrik vermeyi düşünüyorum raflara.:rofl:

4 Beğeni

2 posts were merged into an existing topic: Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Mantıklı geldi :smile:

3 Beğeni

Tamamını tek seferde alamam malesef yavaş yavaş toplayacağım

2 Beğeni

Dr İbrahim beyden bahsediyorsunuz. Beni Ukitaba davet edendir, güvenilir dürüst bir insandır. Elindeki HAY kitapları karton kapaktır. Serinin ilk 330 kitabı mevcuttu en son kendisinde.

2 Beğeni

Ben de bu seriyi sadece ciltli olarak alanlardanım.Hem görsel olarak hem de dayanıklılık olarak daha güzel oluyor.Kitapları sadece kendim okumuyorum,iş arkadaşlarım ,kardeşlerim de okuyor.O yüzden dayanıklılık önemli.

3 Beğeni

Ciltli tekrar baskı;

3 Beğeni

Aynı şekilde benim içinde ciltli ciltsiz fark etmiyor. Aradaki tek fark fiyatları, ciltsizler her daim daha uygun olduğu için tercihim karton kapak oluyor. Ama verdiğiniz Yerdeniz örneği yanında Karanlıkta 33 Yazar, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Edgar Allan Poe gibi bir araya getirilmiş eserleri ciltli aldım bununda sebebi cildinden değil de toplu halde olması.

Kitaplıkta ciltli olsun ciltsiz olsun bir rafa yan yana dizdiğimde hepsi dimdik duruyorlar :slight_smile: Okurken de çoğu karton kapaklı kitap daha rahat geliyor bana ve ayrılma gibi bir sorun hiç olmadı. Birde ansiklopedi çağını gören nesil olmamızdan mıdır nedir ciltli kitaplar hep bana ansiklopedi havası veriyor.

6 Beğeni

Katılıyorum kesinlikle. Bende de bunlar toplu olmasından mütevellit ciltlidir. Diğer açıdan Karanlıkta 33 Yazar da ne ola ki? Meraklandım…

Ansiklopedi kısmı aklıma hiç gelmemişti. Olabilir belki de. :thinking:

2 Beğeni

Bence İthaki nin yayınladığı (topluca) en iyi korku edebiyat eseridir. Bram Stoker, Ambrose Bierce, Guy De Maupassant, David Herbert Lawrence, Algernon Blackwood, Carl Jacobi, Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, Edgar Allan Poe, Arthur Machen gibi 33 yazarın korku öykülerinin toplandığı bir eser.

6 Beğeni

Tükenmiş olmasının yarattığı hüzün… Belki bir gün tonton bir amcaya denk gelirim bir sahafta ve bu kitap olur. Vicdanlı davranır filan… Belki…

2 Beğeni

9 Beğeni