Hayalleriniz

Kendi reklamım olacak biraz ama forumda fantastik geziler var ona bir bakmanı öneririm. İlerisi için planlarını yazarsan da gördüğüm bir yerse yardımcı olurum.:v::blush:

1 Beğeni

Bugünkü Federer - Hurkacz maçını tribünden izlemekti, sanırım hiçbir zaman gerçekleşemeyecek. Ah Federer…

Ben bir sihirli gün hakkı ile yeniden Ankara , Orta Dünya Cafe de bir gün geçirmeyi isterdim. Şimdiki yurt mekan değil ama eski, en eski hali (Beğendiğin karşısı) ile… Böyle sabahtan bir karabüyü bir tost gömersin, yakarsın bir pipo sonra gelsin oyuncular, açılsın üst kat … Offf be offf… Akşama kadar FRP oyna, muhabbet et. Akşam da Yolcuya demlenmeye. 🥲

1 Beğeni

Aaaa bakayım teşekkür ederim :blush:

Şark görevim bittikten sonra kendi evimde kütüphanemi oluşturmak istiyorum :relaxed:

2 Beğeni

Burası Türkiye, hayallere göre değil, imkânlar dahilinde yaşarsın. Bunu fark etmediğin çocukluk çağlarımda hayal kurardım. Hayalım National Geographic dergisinde yazar olmaktı.

Bana göre çok karizmatik bir hayaldi.

5 Beğeni

Denize yakın, şehirden uzak müstakil bir evde 3 kedim ve bir köpeğimle beraber gelecekteki eşim ve çocuklarımla sessiz sakin bir hayat sürmek. Küçük bahçemde salatalık yetiştirmek, sonra o salatalıkları şap şup yemek. Gelen misafirlere karşıdaki orman veya denizi göstermek. Kimine göre emekli hayatı ama ben 14 yaşına kadar müstakil evde yaşadım ve şu an çocukluğumu çok özlüyorum.

1 Beğeni

Hayatım boyunca haritalara bir merakım oldu. Çooook eskiden okuduğum bir kitap vardı Harita’da Kaybolmak olması lazım isminin, o kitabın gerçek olabileceğine dair mantıksız düşüncelere dalmaktan kendimi alamıyorum.
Düşünce olarak mantıklı ama ekonomik olarak mantıksız hayalim ise; dünyayı gezip, her yerden farklı ve özel haritalar alarak koleksiyon yapmak.

5 Beğeni

YKS’ye hazırlanırken bazen Laleliye gezmeye giderdim, İÜ Edebiyat binasının önünden geçerken de buraya girmenin hayalini kurardım ama hani o zamanki durumumla sınavdan buraya yetecek bir sıralamam olduğunu düşünmezdim. Şuan haftanın 4 günü şu koridorlarda yürüyorum.Yani kısaca bir hayalim gerçek şuan.

5 Beğeni

Elbette yalnız başımızayız bu hayatta. Hayal kurmak bedavadır fakat gerçeğe dönüştürmek için acı çekmek gerekir. Leyla ile Mecnun dizisinden bir tirat kalmış aklımda sizinle paylaşacağım ;
Hayaller ne kadar büyük olursa, acısı da o kadar büyük olur.
Hayaller cam gibidir arkadaşlar. Her seferinde kırılırlar, kırıldıklarında “olsun bu da böyle olsun” diyerek birleştirmeye çabalarız cam parçacıklarını. Her kırıkta biraz bir şey kaybederiz. Kendimizden, hayallerimizden. Gülüşün eksilir mutlaka. Yüzün ekşir. Kırışıkların artar. Saçın beyazlar vs. vs.

Satırlarca uzar gider bu konuşma. En azından hala hayali olan arkadaşların hatırına karamsarlıkla kirletmeyeceğim bu başlığı.

Hayalin nedir diye bana sorarsanız ;
Tek başıma yaşayacağım bir hayatta hayale ihtiyacım yok. Sonum elbette ölüm olacak. Fakat iki kişi yaşamayı başarabileceğimiz birini bekliyorum. Sanırım hayalim bu.

3 Beğeni

Kendi sınırlarımın maksimum seviyesine ulaşmak istiyorum. Bunlar şöyle özetlenebilir; bedensel güç, maddi güç, kültürel birikim, kafamdan geçenleri en iyi şekilde kağıda aktarmak vs vs. Yani benim hayalimin temelinde aslında çok çalışmak yatıyor, bunlara sahip olduğum zaman zaten hayat en güzel şekliyle bana gelecektir :slight_smile:

3 Beğeni

İki yüz yirmi dokuz bin beş yüz teee le!

4 Beğeni

Zengin olunca alırsın. :wink:

1 Beğeni

Hayallerin sınırı yok. Üç yüz seksen altı bin yedi yüz teeeeeeeele! :slight_smile:

20li yaşlarda en büyük hayalim eşim ile evlenmekti, lise aşkımdı. Çok şükür gerçekleşti. Maddi bir hayalim yok. Manevi olarak kızımın ve ailemin sağlığı. Dünyevi olarak herşeyin kararında bir hayat isterim, çok şükür o hayatı yaşıyorum. Aslında çalışmadan hayatımı idare ettirecek şekilde para kazanmak isterdim… Sanırım en büyük hayalim bu olur şuanda.

4 Beğeni

Bu ülkede hayal bile kuramıyorsun.

2 Beğeni

Sağlıklı olmak. İmkansız artık ancak bir şekilde çocukluğumdaki gibi sağlıklı olmak isterdim.

2 Beğeni

Mutlaklık, sürekli var oluş, ölümsüzlük. Sonrası ise tanrıcılık oynamak.

Boş hayal mi? Evet. Ulaşılabilir mi? Çok düşük ihtimalle ulaşılabilir.

Bir ara bir söz vardı ortalarda dolaşan; “gerçekçi ol imkansızı iste” İşte o söze güvenerek hayallerimi aşağıya sıralıyorum.

Nobel_Prize

images

ArthurClarke

ve adı henüz aklıma gelmeyen diğerleri

Tabii ki şaka… Ama unutmayın her şakanın altında gerçek payı vardır.

2 Beğeni

Onunla motorumu mavilere sürmek bu zor oldugu için, onun mutlu olduğunu görerek ölmek…