Hayat Bir Masal

Ben genel olarak sevdim, 2. bölümü paylaştığında daha kapsamlı konuşabiliriz diye düşünüyorum. Yazmak ve bizimle paylaşmak için aceleci davranma hikaye üzerinde ne kadar düşünürsen o kadar düzgün bir hikaye okumuş oluruz.

1 Beğeni

teşekkür ederim Yazmaya devam edeceğim yazdıklarımı ve yazacaklarımı umarım beğenirsiniz.

1 Beğeni

Ama tabi derslerini aksatmamak şartıyla yoksa sana,yazdıklarını okumama cezası vericem.

1 Beğeni

:slight_smile: tamam söz veriyorum,derslerimi aksatmıyacağım(bana verilebilecek en büyük cezayı seçtiniz) :smile:

1 Beğeni

HERKESE GÜNAYDIN BLOGUMDA KİTABIMIN İKİNCİ BÖLÜMÜ YAYINLADIM. YORUMLARINIZI MERAK EDİYORUM
SİTEM:
https://hermonie1234.wixsite.com/website
İKİNCİ BÖLÜM: https://hermonie1234.wixsite.com/website/home/2-bölüm

Merhaba,yazınızı az önce okuma fırsatı buldum.Ve bunu söylemeden geçemeyeceğim Wattpadd’ten çıkmışcasına bir hali var.Sanırım o mecrada taklımışsınızdır diye düşünüyorum.Yazınızın ilerisinde daha iyi olabilir.Üslubu beni korkuttu bir an ama daha sonra Çavdar tarlasında çocuklar adlı kitaptaki üsluba benzettim.Ama umarım klişe bir ergen hikayesi durumuna dönüşmez yazınız.Sizi takip ediyor olacağım ve umarım başarılı olursunuz iyi günler.

1 Beğeni

teşekkür ederim . şöyle söyleyeyim size benim en büyük hayallerimden biri özgün bir yazar olmak. ben watpadden bir kaç kitap okudum, onları da sadece bana fikir versinler diye. tabi watpadd de çok iğrenç kitaplar var. ben bunu bir kaç önce gördüm.ama yine de hepsi için bir şey demek doğru değil, aralarından çok iyi olanları da var. klişe bir ergen hikayesi olmaması için çok çaba harcıyorum umarım çabalarım boşa gitmez.
(bende watpadde yazmayı düşünüyorum. klişe olsun diye değil insanların yorumlarını okumayı seviyorum.)

1 Beğeni

Ben de yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Cümleleriniz henüz çok çiğ. Muhtemelen zaman geçtikçe, siz yazmaya alıştıkça iyileşecektir. Ama fikir arıyorsanız bunu sırf Wattpad’de değil farklı türlerde, farklı dönemlerden kitaplar okuyarak da yapın. Okumadan yazamaz insan ne de olsa.

Özellikle yazışınıza değinmek istiyorum ama ben. Çok fazla noktalama ve yazım hatası yapıyorsunuz. Basit bir mesajınızı okumak bile zor bu yüzden. En küçük mesajınıza bile özen gösterirseniz zamanla alışacaksınız zaten, hatalarınız azalacak.

2 Beğeni

yazım kurallarından nefret ediyorum. bunun için yazım kurallarına uymaktan da nefret ediyorum.
cümleleriniz çiğ derken ne demeye çalıştınız?
zaten sırf yüzden bir sürü eski ve yeni kitap okuyorum. watpadd e yazmayı da hala istiyorum.

En büyük hayallerimden biri yazar olmak diyorsunuz ama yazım kurallarından nefret ediyorsunuz? Bu da iyiymiş.

Henüz yolun başındasınız demek istedim.

dalga geçilecek bir şey yok. yazım kurallarından ilkokuldan beri kötü not alıyorum. ne ben onları seviyorum ne de onlar beni. birde yazar olmak istiyorum evet ama yazım kurallarını sevmemem buna engel değil bence

Ben de kendimi bildim bileli trigonometriden nefret ediyorum ama deli gibi çalışıyorum. Çünkü hedefime ulaşmak istiyorsam bu konuyu bilmem gerekiyor. Nefret ediyorum diye kimseden özel muamele bekleyemem.

Özgün olur musunuz, olursunuz tabii. Ama kafanızdakini en temel kurallara bile uymadan nasıl düzgünce aktarırsınız bilemem.

2 Beğeni

ben sadece yazım kurallarını sevmiyorum. mecbur kaldığımda çalışacağım zaten. çalışıyorum da zaten, neden insanlarının hevesini kırmak bu kadar hoşunuza gidiyor ki

Heves kırmak mı? Eleştiri istiyorsunuz diye yazılarınızın linkini atmıyor musunuz buraya? Olabileceğim en kibar şekilde gördüğüm yanlışlarınızı yazıyorum. Sadece motive edileyim diyorsanız Wattpad’e yazın yazılarını, orada herkes birbirini fütursuzca poh pohluyor zaten.

5 Beğeni

evet eleştirin ama dalga geçmeyin. Wattpad 'de sadece bir kaç kötü yorum duydunuz diye dünyanın en kötü şeyi gibi konuşma hakkına sahip değilsiniz. Motive falan edilmek istemiyorum, yazım kurallarına daha çok çalışacağım. ve hatalarımı düzelteceğime söz veriyorum.

Dalga geçmedim ayrıca Wattpad bilgim kulaktan dolma da değil. Yıllarca kullandım ben bu siteyi. Umarım yazılarınızı daha da geliştirirsiniz iyi forumlar.

Araya girmek istemem, ama bu nasıl savunma? “yazım kurallarından nefret ediyorum. bunun için yazım kurallarına uymaktan da nefret ediyorum.” Nasıl bir cümle? Acilen noktalama işaretlerini nerede, ne zaman, nasıl kullanacağını öğrenmeni tavsiye ediyorum. Aynı şekilde “yazım kurallarını da”

4 Beğeni

Yazılarınızla ilgili bir yorum olmayacak belki ama yine de söyleyeyim. Bence iyi bir şeyler yazabilmek için en önemli şey devamlı bu konuda uğraşmak. Süreklilik, korunması gereken en önemli özellik çünkü zamanla ve pratikle her sorun çözülüyor. Eleştiriler de bu gelişimde çok önemli bir nokta. Sert eleştirileri kaldırmak ve bunlardan olumlu sonuç çıkarabilmek zor oluyor fakat bence en yararlı eleştiriler en sert olanlar. Bu eleştiriler kesinlikle sizi yıldırmamalı. Sonuçta hepimiz sanal profillerimizle burada bulunuyoruz. Hiçbir eleştiri size karşı şahsi saldırı olmayacaktır.

Wattpad, kötü bir yolla da olsa insanları edebiyata yaklaştırdığı için yok olması gereken bir topluluk olarak görmüyorum ben. Hiç kitap okumayan kuzenim Wattpad kitapları okuyarak kitap okuma alışkanlığı kazandı. Şu an kendisi de Wattpad kitaplarını saçma buluyor ama onlar olmasa kitap okumaya başlamayacaktı. Önemli olan bir noktadan sonra kaliteli edebiyatı diğerlerinden ayırabilmek.

2 Beğeni

bende öyle düşünüyorum ama bazen gerçekten çok ağır yorumlar geliyor. sadece buradan değil(yanlış anlamayın)bende wattpade bayılmıyorum wattpad de yazılan her kitap mükemmel demiyorum, ama aralarından mutlaka iyi olanlar var. ve bende bu güzel olanları seviyorum bu benim kişisel yorumum. bunun için herkesin bana tepkili bir şekilde yaklaşmasından sıkıldım

iyi emredin öğrenirim zaten ben öğreneceğim deyince birden beynime giriyor dimi