Hayat Bir Masal

mi ayrı yazılır, öğrenmeye buradan başlayabilirsin :slight_smile:

1 Beğeni

Konu biraz dağıldı ama aklıma taklıdı ben genelde yazara göre de bir kitabı yorumlarım.Yaşınız kaç acaba ona göre de değerlendirmek lazım kitabı.
(Atıyorum eragon serisini yazar ergenlik döneminde yazmaya başlamış .Ona göre değerlendirirsek baya iyi iş çıkarmış)

1 Beğeni

En azından cümleye başlarken büyük harfle başlayabilirsin.Pardon çok ağır oldu galiba.

3 Beğeni

Eleştirilere açık olun. En ağır eleştiriler sizi en geliştiren eleştiriler olacaktır. Bukowski ilk kitabını nasıl bastırmış bir okumanızı tavsiye ederim. Olumsuz yorumlar nereden daha fazla insana ulaşabileceğinizi gösteren haritalar olarak düşünün. Ancak yazım kuralları seçime bağlı değildir, özellikle bu tarz bir forumda yazarlığınız ile öne çıkmak istiyorsanız Türkçeyi en az forumun kullanıcıları kadar iyi kullanmalısınız. Büyük harf kurallarına uymadan kitap basıp satabilecek şairler haricinde kimse olduğunu sanmıyorum. Bir sayfa okur ikinci sayfaya geçmeden kitabı atardım imlaya bu denli sıkıntı çektirmiş bir kitabı.
Anladığım kadarıyla çok da gençsiniz hatta muhtemelen 15-16 yaşlarındasınız, başlangıç için bence hikayelerinizde üçüncü şahıs kullanın. Bu size karakterlerin kendi gelişimlerini de tepeden görmeniz konusunda yardım edecektir. Bir tarz olarak değil ama en azından nelerin dışarıdan nasıl göründüğünü anlarsınız.
Neyse, zamanında bir şeyler karalamaya çalışmış biri olarak naçizane tavsiyeydi. Dikkate alıp almamak size kalmış.

4 Beğeni

off şaka mısınız siz

1 Beğeni

13 yaşındayım. geçen seneden beri blog yazıyorum. bu yaz kitap yazmaya karar verdim

Aferin, şimdi oldu :slight_smile:

1 Beğeni

birinci kişi ağzıyla ilgili okumayı ve yazmayı daha çok sevdiğim için bunu tercih ediyorum. üçüncü kişi ağzıyla daha önce hiç denemedim. ama deneyeceğim. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

iyi sizden aferin almak benim için büyük başarı

1 Beğeni

Estağfurullah :slight_smile:

1 Beğeni

O zaman yazdıklarınız cidden fena değil.Hatta baya iyi 13 yaşa göre. Gittikçe daha iyi olacağınıza inanıyorum.Başarılar.

2 Beğeni

Gerçekten çok teşekkür ederim.

HERKESE MERHABA,
3. bölümü yazdım. Yazım kurallarına çok çok çok dikkat etmeye çalıştım. hatta yavaş yavaş yazım kurallarını sevmeye başladım. umarım yeni bölüm güzel olmuştur.
okumak isterseniz
3. bölüm: https://hermonie1234.wixsite.com/website/home/3-bölüm
2. bölüm: https://hermonie1234.wixsite.com/website/home/2-bölüm

1. bölüm: https://hermonie1234.wixsite.com/website/home/1-bölüm

Merhaba
Artık sitemde kitabımı yayınlamayacağım. Daha doğrusu artık sitemi kullanmayacağım. Belki ilerleyen bir zamanda wattpad e yazarım. Biliyorum çoğunuz Wattpad hakkında olumlu şeyler düşünmüyor. Ama Wattpadde kötü kitaplar olduğu kadar iyileri de var Wattpad dışında basılmış kötü kitaplar da var. Wattpade yazmayı deneyeceğim. yaptığınız iyi kötü yorumlar için teşekkür ederim bu akşam bu hesabımı kapatmayı düşünüyorum. internette yazmaya biraz ara vereceğim. artık yazım kurallarına daha çok dikkat etmeye çalışıyorum. yani kısacası teşekkür ederim.

1 Beğeni