Hepimizin Hayallerindeki Yuva: "Türk Büyücülük Okulu" Nasıl Bir Yer Olurdu?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/hayran-yapimi/hepimizin-hayallerindeki-yuva-turk-buyuculuk-okulu-nasil-bir-yer-olurdu/

image

J.K. Rowling bizlere Avrupa ve Asya’daki diğer büyücülük okullarına dair bilgiler sunmuştu. Merak ederek okuduğumuz ve Hogwarts dışındaki büyücülük okullarından bazılarını tanıdığımız nefes kesici bir seriydi bu. Peki tüm bu okulları okurken acaba Türk Büyücülük Okulu nasıl bir yer olurdu, hiç hayal ettiniz mi? Eğer siz de benim gibi biriyseniz bu soru mutlaka aklınızdan geçmiş… (DEVAMI…)

9 Beğeni

Aslında bu tarz Harry Potter evreniyle Türkiye’yi birleştirmeye dayalı içeriklere karşı çok önyargılıyım ve bu başlığı görünce de öyle hissettim :smiley: Ama cidden çok güzel bir yazı olmuş. Olsa da oraya gitsek diye bi iç geçirmedim değil :slight_smile: Yalnız fark ettim ki gökyüzüyle ilgili bir şey olunca direkt Ravenclaw çağrışımı yapıyor ister istemez. Bir de ben kesinlikle okul binalarının olmasını tercih ederdim, ama bu haliyle bile harika. Keşke canon olsa :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Yalan söylemeyeceğim. Çok klişe bir yazı bekliyordum fakat fazlasıyla mantıklı ve özgün bir yazı olmuş. Daha önce bende Türk büyücülük okulu nasıl olur diye düşünmüştüm fakat bu kadar ayrıntılı şeyler aklıma gelmemişti. Tebrikler efenim.

1 Beğeni

Gerçekten beklentilerin üzerinde olmuş. Zorlama goygoydan uzak ve makul.

1 Beğeni

İmrenilesi bir hayal gücü örneği okudum. Bazı şeylere gerçekten gönül veren insanların hayal gücünün de ne kadar etkileyici olduğunun bir örneği olmuş. Üstünde ciddiyetle düşünülmüş ve başarılı bir çalışma olmuş bana göre.

4 Beğeni

öncelikle böyle bişey olsa türklerin yüzde sekseni sevineceği gibi yüzde yirmisinin de bu olayla dalga geçeceğinden eminim anlatmaya çalıştığım şey tam olarak Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filminde olan şeyler…

1 Beğeni

Okulumuzu adı da Heldrisan olsun mu? bana hoş olur gibi geldi
(bu arada ben gerçekmiş gibi okudum orada eğitim alasım geldi Rowling bile geleneklerimizle bu kadar bağlaştıramazdı helal olsun.)