Her Gün Daha da Kötüye Gidiyoruz

Üretilen bir ürünün gerçek manada milliliği olabilir belki ama bilginin milli olarak nitelendirilmesini doğru bulmuyorum.

Milli kütüphane olduğu için kitapların içerisindeki her cümleyi işleyenin Türk olması gerekmiyor.

Sırf milli olacak diye milli olmayan fikirleri hiçe sayıp zaten dünyada var olan birşeyi tekrar icat etmeyeceğiz.

Bilginin milliliği olmaz, olsaydı Avrupa’da İbni Sina kitapları okutuluyor olmazdı. Bilgi evrensel bir kavram. Aynı konuda hatalı denemeler yapılmış bir deneyde sırf milli olarak denemek için aynı hata tekrar denenmez, o hatadan ders almak için nerede yanlış yapıldığı düşünülür.

Sırf bilgisayar-bilgisayar programlama milli olarak bulunmadı diye bu içerikleri kullanmayarak birşey yapmazsanız olduğunuz yerde dahi kalamaz günden güne geri gidersiniz.

İçerisinde her konudan binlerce kitap, binlerce fikir bulunan -milli olmasa dahi- bir kütüphanenin bu duruma gelmesinden herkes rahatsızlık duymalı.

7 Beğeni

@kaanaskin93 @alper @Faust

Haklısınız. Yanlış bir düşüncede olduğumu fark ettim, bunun için özür diliyorum. Mesajımı sildim.

3 Beğeni

Boş bulunmuş oldum tartışmayı okumuş olmama rağmen. Forum adına endişelenince ağzımdan çıktı, refleks gibi yani. Şimdi dönüp bir daha okuyunca dediklerim saçma da geldi, onun için sildim.

3 Beğeni