Hermione Granger Gibi Yaşamanın 5 Yolu

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/hermione-granger-5-yol/

image

Hermione Granger, çoğumuz için değişmez bir ilham kaynağıdır. İşte bizim sevgili, korkusuz kitap kurdumuz gibi olabilmemize dair birkaç küçük ipucu! 1. Oku, Oku, Oku Hermione, kolunun altında büyük bir kitap olmadan, güneşsiz bir gökyüzü gibidir. Hermione, “Hogwarts’ın Tarihi’ni okumasaydı, Harry ve Ron bulaştıkları gizemlerin yarısını bile çözemezlerdi. Büyü vasıtasıyla taşlaştığında bile; Harry’nin, Sırlar Odası’nda pusuda… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Teşekkürler ama ben neredeyse böyle yaşıyorum zaten :smiley: O yüzden onu çok iyi anlıyorum. Herkes sosyal medyayı konuşurken onlara aldırmadan kitap okumak veya ders çalışmak, okulda herkesden daha iyi olmak zorunda olmak, herkese doğru yol göstermek (kimileri akıl hocalığı der), birkaç işle aynı anda uğraşmak, sınav sonuçları açıklanana kadar heyecanlanmak (her şeye rağmen en yüksek puanı almak :smirk:), kıskançlarla uğraşıp onların hilelerinden uzak kalmaya çalışmak, derslerinde kötü olanlara yardım etmek, ders çalışmaktan akşam yemeğini yemeyi unutmak, 5-6 saat uyuduğun için 8-9 saat uyuyanlardan tepki almak, sınıf ve şehir birincisi olmak, neredeyse her yarışa ve sınava katılmak ve 1. olmak, normalde seni anlamayan ve anlamak istemeyen ama sınavlarda kardeşinmiş gibi davrananlara dayanmak, hayvanlar hakkında kötü konuşan herkesi susturmak ve hepsinden sonra senin hiç bir şey yapmadığını ve çok mutlu olup hiç bir zorlukla yüzleşmediğini, hayatında her şeyin harika olduğunu düşünen insanlar arasında yaşamak.
Ne kadar harika, değil mi?

Keşke yabancı kaynaklardan (ç)almasaydınız! Özgün içerikler üretmek bu kadar mı zor? Wizarding.comda fotoğraflardan başlıklara aynısı yazıyor! Yaptığınız suçtur, işinizi lütfen doğru yapın

Zaten benim bildiğim kadarıyla Fantastik Canavarlar sitesi Pottermore ve Wizarding World sitesinden de çeviri yapıyor ingilizcesi iyi olmayanlar için. :smiley: