Hobbit Baskıları Hakkında

işte ben de en yeni baskıyı diyorum tükenmiş kitap evlerinde yok

Bu Hobbit baskısı en yeni baskı zaten. Ve Ki̇tapyurdu’nda var, arkadaş yukarıda link vermiş

Sonunda dün kitap evinden aldım; Silmarillion’un niye bu kadar geciktiğini anlayamıyorum

1 Beğeni

Merhaba 4. Baski hobbit resimlide mevcut olan ic kapagin uzerindeki tolkien hobbit yazilari neden 1.baskida yok acaba?

![resim|281x499]

Silmarillion’u niye diğerleri gibi kısıtlı sayıda sert kapaklı olarak basmıyorsunuz? Bence 14. baskıyı öyle yapabilirdiniz. Lütfen cevabınızı bekliyorum.

Hobbit baskıları üzerine ilgi çekici bir video:

3 Beğeni

Hobbit’i neden Çiğdem Erkal çevirmemiş acaba, bilen var mı?

Hobbit çizgi romanı tekrar baskısı
Yine açıklamalı notlarıyla hobbit kitabının yeni baskısı gelir mi acaba?
Dizinin çekiliyor olması Şahsen umutlarımı taze tutuyor ama bilemiyorum.
Şöyle yurt dışı baskılarına benzer birleştirildiğinde moria kapısının çıktığı veya başka birşeyde olabilir güzel kaliteli Ciltli baskılar gelse ne de güzel olur .

Metis adına çalışmış bir çevirmen Çiğdem Hanım.ithaki de en azından Hobbit i çevirmiş olsaymış bence de çok da güzel olurmuş.

bu ikisinin farkı ne ben beyazı sipariş ettim metin farkı varmidir

Bu ikisinin temel farkı ebatları farklı ve sağ tarafta olan baskı sert kapaklı ve şömizli.

Siyah olan normal kitap ebatı diğer baskı ona göre daha küçük.

Bugüne değin yanlış bilmiyorsam İthaki 6 farklı Hobbit baskısı yaptı. (Belki 7. olarak da “Tolkien’den Hobbit Resimleri” baskısı sayılabilir.)

Şu an piyasada yukarıda paylaştığınız iki baskı bulunuyor ve aralarında metin farkı yok.

2 Beğeni

Şu soruyu yayınevine iletebilecek, veya cevabını bilen bir arkadaş var mı? Merakım özellikle Hobbit çizgi romanına yönelik.
Sosyal medyayı kullanmadığım için e - postalara da pek cvp verilmediğinden ilgilenecek bir arkadaş olursa minnettar olurum…

Tolkien kitaplığına ekleyecektim ama burası da olur sanki… ilk gördüğümdeki şaşkınlığım hala fotoğrafa denk geldikçe yenileniyor “abi adam Hobbit’i Latinceye çevirmiş!” Ve bir kere daha; abi adam Hobbit’i Latinceye çevirmiş!

1 Beğeni