Hobbit Baskıları Hakkında


(Berkay) #1

Merhaba,
Hobbit(Resimli)
Açıklamalı Notlarıyla Hobbit
J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri (Kutulu-Numaralı- Özel Baskı)
İthaki Yayınları’nın basmış olduğu bu kitapların birbirinden farkı nedir?Şuan yalnızca biri satışta,diğerlerinin baskısı tükenmiş.Almayı düşünüyorum ama diğerlerini görmediğim için merak ettim.


(Emre Aygün) #2

Merhaba,

Hobbit (Resimli) eski ciltli Hobbit baskımız. Artık piyasada yok. İçinde Alan Lee’nin illüstrasyonları bulunuyor. Bir daha basılmayacak. Onun dışında metin olarak beyaz kapaklı standart Hobbit baskımızın içeriğiyle aynı.

Açıklamalı Notlarıyla Hobbit. Bu büyük boy, ciltli koyu yeşil şömizli Hobbit baskısıdır. Şimdilik tek baskı yaptı. Normalde bir baskı daha yapmayı planlamıyorduk. Özel baskıydı. Fakat yıl içerisinde ikinci baskısını gireceğiz. Yine ciltli, şömizli, illüstrasyonlu şekilde basılacak tabii ki. Tolkien araştırmacılarından Douglas A. Anderson’ın Hobbit üzerine notları bulunuyor kenarlarda.

J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri. Bu da ayrı bir özel baskı. İçinde Hobbit metni bulunmuyor. Ondan ziyade J.R.R. Tolkien’in Hobbit için yaptığı illüstrasyonlar, haritalar, eskizler ve yurtdışındaki eski Hobbit baskılarının kapaklarının bir ansiklopedisiydi. Bu baskı da tükendi tükenecek, bir daha basılmayacak.

Bunun dışında beyaz kapaklı standart Hobbit baskımız var. Sene içinde beyaz kapakları sonlandırıp yeni Tolkien tasarımlarına geçeceğiz. O yüzden bundan edinmek istiyorsanız, çok beklememenizi tavsiye ederim.

Bir de zamanında yurtdışında çıkmış, ciltli cep boy bir Hobbit edisyonu vardı. Geçen aylarda onu da kataloğumuza ekledik.

İthaki’nin Hobbit edisyonları bu şekilde.


(Berkay) #3

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Açıklamalı Notlarıyla Hobbit tekrar basılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.


#4

Hobbit… Bekleyelim Açıklama Notlarıyla Hobbit baskısını.


(Burak) #5

Yalnız Açıklamalı Notlarla Hobbit kitabı ciltsiz olarak karton kapak basıldı ve fiyatıda çok yüksek indirimsiz 65 tl.


(Emre Aygün) #6

Merhaba,

Açıklamalı Notlarıyla Hobbit karton kapaklı ciltsiz basılmadı. İlk baskıdaki gibi ciltli basıldı.


(Burak) #7

Kitapyurdunda karton kapak diyor o yüzden öyle yazdım.Yeni baskısı çıkmadan önce aynı sitede ciltli olarak belirtilirken şuan karton kapak yazıyor.


(Emre Aygün) #8

Bir yanlışlık olmuş olacak. Arkadaşlarıma bunu ileteceğim. Yoksa kitap karton kapak değil.


(Berkay) #9

Şuan indirimde İdefix’te 30 tl .


(Burak) #10

Hurin’in Çocukları ciltli olarak tekrar basılacak mı?


(Emre Aygün) #11

Böyle bir planımız yok.


(Eren Diakotra) #12

ya ama hiçbiryerde bulunmuyor ya öf :frowning:


(Berkay) #13

Aynen sahaflarda bile kalmamış.


(Alattin çilek) #14

Merhaba tolkienin tehlikeli diyardan öyküler ve sigurd ve gudrun efsanesi kitaplarının. Baskısı yapılacakmı acaba sahaflar çok uçuk fiyatlara satıyorlar


(Ömer Faruk) #15

Biri 336, diğeri 426 sayfa. Fark sadece resimler mi


(Emre Aygün) #16

Tabii ki değil.

Bu konuda değil ama başka bir konuda bu hafta içerisinde karşılaştırmalı bir fotoğraf paylaşılmıştı. Orada göreceğiniz üzere, kitabın boyutunu mididen her zaman kullandığımız 13,5x21 boyutuna taşıdık. Haliyle yeniden mizanpaj yapıldı kitaba. Yeniden düzelti de yapıldı benim tarafımdan. Tüm dizgisi baştan ele geçirildi, toparlandı yani. Bu haliyle bile eksiği yok, fazlası var durumda, merak etmeyin.


#17

Şu mesajda görseller var, inceleyebilirsiniz.

EKLEME:
O mesajda da size cevap yazmışız zaten :smiley:

Bir sonraki Hobbit kitap boyut mesajında görüşmek üzere esen kalın…


(Ömer Faruk) #18

:slight_smile: içim rahatladı. Bir sitede beyaz kapaklı olanı görmüştüm, satışı var halen. Eğer farklılık varsa beyazı almayı içimden geçirmiştim. Gerek kalmadı :slight_smile: var olun