Hortkuluk Yaratmak Üzerine Nahoş Bir Teoriye Ne Dersiniz?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Hortkuluk Yaratmak Üzerine Nahoş Bir Teoriye Ne Dersiniz? – Fantastik Canavarlar

image

Reddit kullanıcısı sirlionel13, pek çoğumuzun merak ettiği Hortkuluk yaratma süreciyle ilgili “rahatsız” edici bir teori ortaya attı. Geçenlerde Melez Prens‘i bilmem kaçıncı kez okuduktan sonra Hortkuluk yaratma işleminin nasıl gerçekleştiği konusu kafamı epey kurcalamaya başlamıştı. Kitaplarda asla açıklanmaması bir yana, Rowling’in kendisi bile bu süreci anlatmaktan “oldukça korkunç” olması gerekçesiyle kaçınıyordu. Ben de her konuda… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Dumbledore’un dediğine göre o zamana kadar ruhunu 2 den fazla bölebilen yoktu,
Slughorn dan öğrendiğimize göre de hortkuluk bir cinayetle oluyor, "bir büyü var ancak bana sorma ben bilmiyorum,katile benziyormuyum !! " diyor,Gene Slughorndan öğreniyoruz ki Hogwarts kütüphanesinde bunu anlatan bir kitap bulamayız ama Yasak bölümde bulabiliriz (bu ayrı bir saçmalık tabi,elini kolunu sallayan yasak bölüme giriyor zaten)
aslında baktığınız zaman bütün bilgimiz nerdeyse bunlardan ibaret,
Acaba bir büyü yeterlimi hortkuluk yapmak için yoksa bu toerideki gibi büyü artı yamyamlık mı gerekiyor,ben buna dair bir işaret bir ima göremiyorum kitaplarda.
Hortkuluklar hakkında bilgimiz çok az,bu terodie çok az olan biligimizin üstüne inşa ediliyor
Biz okuyucular olarak çok az bilgi sahibiyiz evet,bunun yanında büyü dünyasındada bu konu çok az kişi tarafından biliniyor ve çok az şey biliniyor.

Peki Harry hortkuluk olduğunda? :smirk: