Ian Rankin Kitapları (Alfa Yayınları)

Sırf bu yüzden değil ama 2-3 aydır, aldıklarımı paylaşmayı bıraktım. :slight_smile: Bu sene her yeni çıkan ve forumda her övülen kitabı almama ve okumama planım var.

• Zaman Çarkı ve Dune henüz okumadığım ciltler
  • Dünya Klasikleri (Hay ve Ötüken, Tolstoy ve bazı Alfa Klasikler)
  • Türk Klasikleri (İş Kültür ve Ayrıntı)
  • BKK ve Karanlık Kitap
  • İş Kültür Modern Klasikler
  • Alfa Bilim - Felsefe ve Ginko Bilim

Çoğunlukla bu kitap ve dizilerden yeni kitaplar çıktıkça alma okuma planım var.

@Erdal_01 arkadaş Wool serisini okudun mu? Kıyamet sonrası Dünya anlatıları arasında bence en iyi serilerden birisi.

4 Beğeni

Evet ilk kitap Düğümler ve Haçlar.
:thinking: Alfa’nın kendi sitesinde bile baskısı yok. Bahsettiğiniz siteler stoklu çalışmadığı için muhtemelen sipariş verilse “temin edilemedi” ile sonuçlanır. Uzun süredir o iki siteden alışverişi ve incelemeyi tamamen kestiğim için dikkat etmemişim orada olduğuna.

2 Beğeni

Henüz okumadım ama Monokl’dan aldım seriyi. Bu arada senin dediğine katılıyorum. Bende her kitabı almıyorum bu sene, çizgi roman alıyorum bu sayede.

2 Beğeni

Bu ay içinde sipariş veririm muhtemelen. Gelirse size yazarım.

2 Beğeni

Yakın zamanda yeni baskı yapacakmış. :slight_smile:

3 Beğeni

:frowning: Nadir Kitap kargom bugün geliyor.

2 Beğeni

Evet serinin ilk kitabını nihayet okudum. Diğer polisiyeler gibi gerilimi tırmandırma, büyük merak uyandırma gibi özellikleri olmasa da kitap kendisini okutturdu ve hikaye hoşuma gitti. Sanırım seriye devam edeceğim. İlk elin günahı olmaz diye bir laf vardır, umarım serinin diğer kitapları kaliteyi daha da arttırır.

4 Beğeni

İan rankin in john rebus serisi ülkemizde alfa dan önce vatan kitap ve yky tarafından basıldı vatan seri sırası ile değil karışık bastı bir nevi kafasına göre tam sayıyı hatırlamıyorum 7/8 kitap bastı sonra yky sıralı olarak üç kitap bastı arkası gelmedi
Alfa özellikle serilerde çok ciddi çalışan bir müessese ben devamının geleceğine inanıyorum
Seri hakkında ise öyle çok atlamalı hoplamalı koşmalı bir polisiye beklemiyorsanız bşraz ağır akan ama zeki sürükleyici dolu dolu bir kitap istiyorsanız buyrun alın derim

4 Beğeni

resim

7 Beğeni
6 Beğeni

10. Ölü Ruhlar

4 Beğeni

John Rebus serisinin 2 kitabını aldım ama öyle görünüyor ki hepsini alacağım. Dedektif öykülerini seviyorum.

2 Beğeni

Okudunuz mu? Çevirileri nasıl? Dahası çok fazla yazım yanlışı, harf hatası vs. var mı?

2 Beğeni

Evet 1 kitabı bitirdim, diğerinin de yarısındayım. Yalnız ben 1’den başlamadım. Hediye olarak 3 gelmişti bana (Diş İzleri), onu okudum. Çeviride bir tuhaflık çarpmadı gözüme. Akıp gidiyor. Yazım yanlışı olarak da; yok diyemem, fakat çok az. Yani PKD’lerde olduğu gibi rahatsız edici çoklukta değil.

2 Beğeni

7 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni

Oo fiyata bakar mısınız… Fiyatlar gerçekten can sıkmaya başladı artık.

3 Beğeni

Sayfa sayısına göre fiyatı uygun bence. Grange’nin son kitabının sayfa sayısı bunun yarısı kadar ve internet fiyatı 33 lira.

1 Beğeni

Yanlışınız var hocam. Grange’ın etiket fiyatı 42 TL. Bu kitabın etiket fiyatı 54 TL. Kaldı ki fiziki form olarak değerlendirirsek Grange baskıları Ian RANKIN baskılarından ölçüsel olarak daha büyük. Ayrıca Doğan’ın fiyat politikasına zaten alışıktık.

3 Beğeni

Benim vereceğim yanıtı zaten @erdo vermiş. Rankin’in sayfa sayısı 600 küsur ama boyut olarak küçük. Nesbo’lar da sayfa sayısı olarak sanırım 500’lerdedir, boyut olarak daha büyük.

3 Beğeni