İletişim Yayıncılık - Çocuk Klasikleri Dizisi

İletişim Yayıncılık “Çocuk Klasikleri” adı altında bir dizi yayınlıyor. İlk başlarda diziyi çocuklarımın kitaplığı için almıştım ama sonra ben de okumaya başladım. Forumun Okuma Rehberi bölümünde bu dizi yer almadığı için de ekleyeyim dedim…

Dizi her ne kadar “Çocuk Klasikleri” adını taşısa da yetişkinlere de yönelik; hatta bence “Morgue Sokağı Cinayeti” gibi kimileri yalnızca yetişkinlere yönelik. Kitaplar tam metin, çocuk kitaplarında görülen metni kısaltma uygulaması yok. Ayrıca kitaplarda yer alan kaliteli çizimler, her kitapla birlikte verilen özel ayraçlar da diziyi çekici kılıyor. Kitapların başında açıklamalar içeren bir “Önsöz” bölümü, sonunda ise karakterler hakkında bilgi veren bir bölüm ile bir sözlükçe (bu bölüm tabi ki çocuk okurlar için düşünülmüş) var.

Çeviriler de kaliteli ama eşdeğer kitaplarla (örnek olarak Mutlu Prens, Pinokyo) karşılaştırdığımda İş Bankası’nın çevirilerini daha iyi buluyorum. Son olarak kitapların boyutunun 18,5 x 11,5 cm olduğunu belirteyim.

1. Mutlu Prens | Oscar Wilde | 2018 Eylül | Murat İnce
  2. Pinokyo’nun Serüvenleri | Carlo Collodi | 2018 Eylül | Ümit Edeş
  3. Seksen Günde Devriâlem | Jules Verne | 2018 Ekim | Can Belge
  4. Morgue Sokağı Cinayeti - Seçme Öyküler | Edgar Allan Poe | 2018 Kasım | Hasan Fehmi Nemli
  5. Pollyanna | Eleanor Hodgman Porter | 2018 Aralık | Handegül Demirhan
  6. Kibritçi Kız - Seçme Masallar | Hans Christian Andersen | 2019 Ocak | Çiçek Eriş
  7. Heidi | Johanna Spyri | 2019 Şubat | Devrim E. Alkış
  8. Tom Sawyer’ın Maceraları | Mark Twain | 2019 Mayıs | Başak Bekişli
  9. Alice Harikalar Diyarında | Lewis Carroll | 2019 Temmuz | Mahir Ünsal Eriş
  10. Peter Pan | James Matthew Barrie | 2019 Ağustos | Utku Özmakas
  11. Deniz Kurdu | Jack London | 2019 Ekim | Deniz Özmen
  12. Define Adası | Robert Louis Stevenson | 2020 Ocak | Hasan Fehmi Nemli
  13. Oz Büyücüsü | Lyman Frank Baum | 2020 Şubat | Bülent O. Doğan
  14. Çocuk Kalbi | Edmondo de Amicis | 2020 Mart | Ümit Edeş

1 2 3

4 5 6

7 8 Alice

Peterpan Deniz%20Kurdu Defineadasi3

ick12 ck

11 Beğeni

Morgue Sokağı Cinayeti’nin kapağına spoiler koymasalar iyi olurmuş. :sweat_smile:

4 Beğeni

https://www.babil.com/peter-pan-kitabi-james-matthew-barrie-iletisim-yayinevi

3 Beğeni

Dizinin geçen ay (2019 Ekim) çıkan son kitabı:

Deniz%20Kurdu

İletişim yayınlarında indirim göremiyorum ben genelde. Kendi siteleri falan var mıydı? Kapakları harika duruyor, geçenlerde D&R’da denk geldim de.

En ucuz olarak Kitap Ambarı’nda satılıyor:

https://www.kitapambari.com/kitap/deniz-kurdu-jack-london-6

İletişim Yayınları’nın kendi sitesindeki fiyatı ise daha yüksek:

Dizinin on ikinci kitabı çıktı: Robert Louis Stevenson’dan Define Adası

Defineadasi3

3 Beğeni

On ikinci kitap olan Lyman Frank Baum’dan “Oz Büyücüsü” 2020 Şubat itibariyle raflarda…

ick12

3 Beğeni

Yeni kitap Çocuk Kalbi.

image

4 Beğeni
1 Beğeni