İletişim Yayınları Klasikler Serisi

Şaşırdık mı peki. Hayırrrrr.

2 Beğeni

Az önce Orwell başlığında da yazdım. Fiyatlar pahalı ama şaşırmıyoruz artık İletişim olunca.

2 Beğeni

“Eleştirel basım” nedir, bilen var mı?

HAY ile karşılaştırıldığında niçin bu kadar pahalı olduğunu anlamadım. Banka desteği olmadığından mı? Bir tık daha ucuz olsaydı eğer tüm klasiklerimi bu seriden edinmeyi düşünebilirdim, baskısı gayet güzel.

2 Beğeni

Zamanla yeni baskılar yapıldıkça oluşan kelime - cümle kaymaları, anlam değişiklikleri vs nedeniyle kontrol edilmek için orijinal metin, ilk baskı, yazarın sağlığında yayımlanmış baskılar vs karşılaştırarak yapılan baskı.

3 Beğeni

Anladım. Teşekkürler.

1 Beğeni

Yeni

7 Beğeni

Yılın çevirisi olabilir. Yıllardır düşünürüm Ivanhoe neden hala çevrilmedi diye. :clap:t2::clap:t2:

2 Beğeni

Ve British edebiyatına büyük bir tuğla daha konur! :clap:t2:

2 Beğeni

Merhaba,

Iletisim yayinlari en ucuz nereden alinabiliyor? Ve simdiye dek en fazla yuzde kac indirim olmustur acaba? Sitelerindeki %35 indirim en buyuk gibi gorunuyor.

1 Beğeni

Yılda 1 kere %50 indirime girdiği oluyor, onda da tüm kitaplar satışta olmayabiliyor. %35 ve üstü iyi sayılır İletişim Yayınları için. Fiyat konusunda en rekabetçi siteler Bkmkitap ve Amazon oluyor genelde.

https://www.kitabinabak.com bu siteyi kullanarak aradığınız kitapların siteler arasında fiyat kıyaslamasını yapabilirsiniz.

3 Beğeni

Tesekkurler, bu siteden haberim yoktu. %50 indirim gayet iyi. Bu serideki kitaplardan diger yayinevlerinde olmayanlari toplamak istiyordum. Toplu alimda ozel bir indirim yaparlar mi ki? Yine de ben o bahsettiginiz yilda bir gelen indirimi bekleyeyim. Cok kitap olacagi icin illa ki iclerinden indirimli yakaladiklarim olur. Peki belli bir donemi var mi indirimin yoksa rastgele mi?

2 Beğeni

DR, İdefix, BKM gibi sitelerde indirim kodu uygulaması mevcut. Sepet tutarı arttıkça daha yüksek indirim kodu kullanılabiliyor. Onun dışında toplu alımda indirim yapan site bilmiyorum.

Zaman tasavvurum çok başarılı değil yine de İletişim Yayınları son iki yılda da birer kez %50 indirime girdi diye hatırlıyorum. Forumdaki Kitap Kampanyaları - İndirimli Kitap Fırsatları başlığını iyi takip etmek gerekiyor. :blush:

2 Beğeni

İletişim Yayınları… Rus çevirileri Ergin Altay olmasa kıyıp paraya hepsini buradan alacağım ama… :sleepy: :sleepy: :sleepy: :sleepy: :sleepy: :sleepy: :sleepy: Kapaklar ve sırt dizaynları muazzam.

1 Beğeni

@fortknoxt 146. kitap William Faulkner’ın Döşeğimde Ölürken kitabının yeni baskısı.

1 Beğeni

Yeni kitaplar ve yeni baskılar yolda!

6 Beğeni

Seride çok güzel kitaplar var ancak mevcut haliyle kaos oluşmuş. Kapaklar farklı, seri içinde seriler karışmış, basılmamış eksik. Çok güzel ve büyük bir işe girişmişler ancak seri olarak üstüne basa basa söylemeseler bu kadar sıkıntı olmaz gibi.

Bu serideki kitapların sırtında numara vs yazıyor mu acaba? Yazmıyorsa birkaç kitap alacağım.

1 Beğeni

Hayır, yazmıyor. Ben beğeniyorum aslında İletişim Klasiklerin genel tasarımını. Bence hem şık hem de kapakta sanatsal çizimler kullandıkları için diğer yayınların basımlarına göre daha efor sarf edilmiş gibi görünüyor. :slight_smile:

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Kendimi tam ifade edemedim, seride çok güzel kitaplar mevcut, çok fazla emek ve ortaya çıkan çok güzel işler var ancak bunları seri şeklinde bir kalıba sokma çabası biraz karıştırmış ortalığı.

Tavsiye kitaplar varsa rica edebilir miyim?

2 Beğeni

Yok o dediklerinize ben de katılıyorum ifadenizde sorun yok, sadece görünüşlerine çok beğendiğimi dile getirmeden edemedim. :slight_smile:

Eser konusunda önerebileceğim çok bir şey yok maalesef çünkü bende de az var ve olanlar diğer yayınlarda da var ya da ben aldıktan sonra diğer yayınlar tarafından basıldı. Sanırım hiçbir yayınevinde olmayan bendeki tek eser Forster’dan Maurice, fakat ilginizi çeker mi bilmiyorum; tarihin ilk eşcinsel içerikli romanı oluyor. İletişimin kendi sayfasında klasikler bölümünde tüm eserleri ve konularını bulabilirsiniz.

3 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Kitabı listeme ekledim, toplumsal cinsiyet eşitliği benim için mühim konulardan biri.

Seriden ilgimi çeken kitaplar var. Okudukça konuya yorum olarak eklemeye çalışırım.

2 Beğeni