İlk Kahraman

Öykü Seçkisi'nde okumak için: İlk Kahraman – Aylık Öykü Seçkisi

image

Sesi, coşkusu, tüm hareketliliğiyle; Iypxsa’nın tam ortasında yer alan pazar, şehrin kalbi gibi atıyordu. Her mahallenin ayrı bir pazarı olmasına rağmen, en çok ticaretin oluştuğu yerdi Karapazar. Bu ismin nereden geldiği kesin olarak bilinmiyordu; birçok söylenti vardı. Bir söylentiye göre; çok eskilerde –ki o da on yıl önceydi- bir gece limana yanaşan mürettebatsız bir gemiden… (DEVAMI…)

Anladığım kadarıyla öykücülükte yolun başındasınız. Bazı öğeler bunu belli ediyor. Ancak şu da var eğlenceli, salaş ve yer yer alaycı hafif bir kaleminiz var ve zaman içinde çok ciddi işler çıkartabilecek gibi görünüyorsunuz.

Öyküye dair konuşursak da genelde gayet iyiydi, zanaate girmiyorum zamanla mükemmelleşecektir. Bu öyküdeki tek eleştirim limanın tarihçesine değinme şekli ve uzunluğu oldu. Onun dışında gayet başarılıydı.

Bu vesileyle seçkiye hoş geldiniz.

1 Beğeni

Haklı olduğunuz çok konu var.
Normalde iyi/kötü eleştirisinden, bir kaç cümlede bile olsa çok daha değerli bir dönüş benim için.
Kalemim aynen dediğiniz gibi, yazarken eğlenmemin etkisi olsa gerek. Akıcılığın olduğu yerler de benim yönlendirmeyip kendi kendine akan taraflar. İkisini birlikte yaptığım zaman tam olmuş olacak.