İlk Temas

Öykü Seçkisi'nde okumak için: İlk Temas – Aylık Öykü Seçkisi

image

İlk attığı turda fark etmişti. Gezegenin büyük bir kısmı su ile kaplıydı. Vardığı gezegenin su yönünden çok zengin olmasına sevinemiyordu bile. Yaşadığı onca sıkıntıdan sonra hala kendine gelememişti. Eşinin ölmesine mi yansın yoksa burada kendi uygarlığından milyonlarca ışık yılı uzakta ve binlerce yıl geride olmasına mı yansın bilemiyordu. Bildiği yakıtını idareli kullanması gerektiğiydi. O nedenle… (DEVAMI…)

Sevgili @azizhayri
Uzun bir yolculuğun kısa bir kesiti gibiydi. İlk ve son paragrafların hikayen için yapısal ve kurgusal olarak en kritik yerler olduğunu düşünüyorum. Eşinin ölmesi dediğinde geriye kalanın karnında çocukları ile bir kadın olduğunu okumayı beklemiyordum :slight_smile: Aslında elinde çok güzel bir malzeme varmış, karnında ikizleri taşıyan bir kadının hayatta kalma motivasyonu ile boy ölçüşecek çok az şey vardır. Bu motivasyonu hikayende daha çok görmek isterdim.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

Kurguyu sevdim. Güçlü anlatım ve betimlemeler hemen öykünün içine çekti beni. Sonu güzel bağlanmış, atmosfer samimi geldi. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.