İmkânsızı Başarmak: "Genç" James Potter'ı Sevmek Mümkün mü?

(Duygu) #1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/imkansizi-basarmak-genc-james-potteri-sevmek-mumkun-mu/

image

Pottermore, her ay hayranları kendi aralarında ikiye ayıran karakterleri savunmaya çalışacak. İşte ilk yazı da genç James Potter‘la ilgili. Hep birlikte James Potter’ın savunulacak yönlerine (ya da tam tersi mi demeliyiz?) bakalım! Harry Potter’ın babası Hogwarts’da zorba bir öğrenciydi. Ama belki de bu onun suçu değildi… Asil, fedakar bir kahramana dönüşmesine rağmen, James Potter –… (DEVAMI…)

Mümkün değilmiş.
Çok güzel bir yazı da olsa, insan sevemeyince sevemiyor demek ki.

(rochelle) #3

Snape çok sevdiğim bir karakter olsa da tercihim hep James’ten yanaydı benim. James fazla anlatılmadığı için yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Evet yaptığı zorbalıklar çok çirkindi ama sonsuza kadar bir zorba olarak kalmadı. Sirius’un da dediği gibi, James büyüyünce düzeldi.

Ama özellikle internet aleminde gördüğüm kadarıyla Snape fanatikleri tarafından öyle anlatılıyor ki James adeta Voldemort’a taş çıkarıyor. Bu yapılanı oldukça haksız buluyorum.