İngilizce Fantastik Kitap Önerisi

Brandon Sanderson The Reckoners serisini okuyabilirsin. Steelheart, Firefight, Calamity kitapların ismi. Ben Brandon Sanderson kitaplarının hepsini orijinal dilde okudum, ama ingilizcesi ileri seviye olmayan birine bu seriyi öneririm.

Brandon Sanderson türkçe basılan tüm kitaplarını okuduğum için arcanum unbounded dışında yakın zamanda bir kitabını okumayı düşünmüyorum ama teşekkür ederim.

Bölümü yabancı dil olan biri olarak fantastik kitap okumak istiyorsanız high fantasy türünden başlamamanızı öneririm. Yıllar önce Yüzüklerin Efendisi’nin ilk kitabını alıp kendimi zorlayarak bitirmiştim kitabı. Seviyem yetmediği ve çoğu kelimeyi anlayamadığım için tam bir işkenceydi ve o kadar nefret etmiştim ki sonrasında birkaç ay boyunca fantastik kitap okuyamamıştım. Size tavsiyem genç kurgu veya çocuk kitaplarından başlamanızdır. Harry Potter, Percy Jackson, Series of Unfortunate Events, Spiderwick Chronicles olabilir.

1 Beğeni

Harry Potter almayı düşünüyorum ama uyguna yabancısını nereden bulurum bilemedim. Pandoraya filan baktım ama idefix gibi en uygun. :thinking:

Bu baskıların görünüş farkı dışında bir farkları var mı?

Özel baskıda ilk başta bahsi geçen bina ve kurucusu ile ilgili kısa bir bölüm yer alıyordu yanlış hatırlamıyorsam ama onun dışında öyle dikkate değer bir fark yok. Ve birden fazla İngilizce kitap almak istiyorsanız amazonun yurtdışı sitesinin uygun olduğunu gördüm. Özellikle 2. el kitapları bazen 1 dolara kadar düşüyor. Hiç sipariş vermedim daha önce ama fiyat açısından daha makul.

1 Beğeni