İstanbul Tüyap Kitap Fuarı

Biliyorsunuz her sene İstanbul’da devasa bir fuar yapılıyor… Bu sene 37. defa yapılan bu fuar 10-18 Kasım tarihlerinde açık olacak. Fuar ile alakalı herhangi bir haber ya da dedikodu için forumda böyle bir konu olması gerektiğini düşündüm. (Yöneticiler bu başlığı ve bu cevabı istedikleri gibi düzenleyebilirler.)

1 Beğeni

17 veya 18 Kasım’da oradayım.

1 Beğeni

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Sayın Selim İleri 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlemiş. Fuarın teması ise “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” olacak.Girişin öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz. Hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek fuar son günü de 18 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

1 Beğeni

Her sene bir ritüel olarak gittiğim, İthaki haricinde çok nadiren kitap aldığım ve ek olarak sahafları gezip döndüğüm fuar. Yayınevlerinden kitap almak mantıklı değil çünkü. Kitap sitelerinde 2-3 katı indirimler yakalanabiliyor yıl boyunca.

Ama yine de gitmesi, gezmesi, o ortamda bulunması güzel.

1 Beğeni

Gidebileceğim ilk büyük kitap fuarı olabilir ama İstanbul’un keşmekeşini çekmeye ikna edemeyebilirim kendimi. Yine de gidersem muhtemel 17 yada 18 Kasım Kayıp Rıhtım rozeti takmış ve hiç kitap almamış biri görürseniz mutlaka selam verin.

18 Kasım sanırım Hasan Ali Toptaş’ın imza günü, ortamı bilmiyorum ama kuyruk çok olmuyorsa imzasını alacağım. Sonuçta bir Büşraağğğğ değil, kuyruk olmaz herhalde :smile:

Mesajı yazana kadar üç kez gitmekten vazgeçtim.

Gerçekten gidiş dönüş tam bit eziyet. :smile: Ama eğlenceli de oluyor aynı zamanda.

Tekirdağ otobüs biletleri ne kadar acaba şu aralar?