İthaki Yayınları Minima Serisi

Bu dizide, gündelik hayatta üzerinde pek durulmadan geçilen, hatta sorgusuz sualsiz kabul edilebilen belirli temaları veya nesneleri ele alarak ince şeylerin hatırını gözetmeye çalışan kitaplara yer vereceğiz. İçeriği bakımından özgül, sayfa sayısı bakımından görece kısa olan bu kitaplar, ilgi yelpazesi geniş olan her türden okura hitap ediyor. (Kaynak : İthaki Kurgu Dışı Facebok Sayfası

Ayrıca kitaplar 100 - 150 sayfalık kitaplar. Daha çok bir olguya odaklanan konular içeren (Örneğin Kitaplık gibi)

ÇIKAN KİTAPLAR

  1. Kitaplık (Lydia Pyne)
  2. Toz (Michael Marder)
  3. Cam (John Garrison)
  4. El (Darian Leader)
  5. Atık (Brian Thill)
  6. Sessizlik (John Biguenet)

1 2 3 4 5

6

14 Beğeni
2 Beğeni

minima dizimizin ilk kitabı, Lydia Pyne’in "Kitaplık"ı matbaadan ofisimize teşrif etti nihayet. Şimdi sizin kitaplıklarınıza girmeyi bekliyor. ( İthaki Kurgudışı )

4 Beğeni

Cicero’ya atfedilen sözle, “kitapsız bir oda, ruhsuz bir bedene benzer.” @ithakikurgudisi

4 Beğeni
5 Beğeni

İkinci kitapta geldi.

2 Beğeni
3 Beğeni

https://www.eganba.com/kitap/minima-dizisi-3-kitap-takim-john-garrison/3990000088745

1 Beğeni
2 Beğeni

Uzun aradan sonra yeni kitap çıktı

1 Beğeni

John Biguenet, 21. Yüzyıl’da bize daha da yabancılaşan bir kavram olan “Sessizlik” hakkında düşünürken, içerik bakımından zengin ve renkli bir kitap sunuyor. Yalnızlık ve sessizlik arasındaki ilişki; sessiz okuma sırasında neler olup bittiği; sahne sanatları, müzik ve sessizlik; cinsiyetçi ya da politik susturma; sırlar ve sessizlik: İnternet ve ifşa gibi temalar etrafında gezinen yazar, sessizliği elde etmenin pek de kolay olmadığını gözler önüne seriyor.

“Günümüzde sessizlik en gözde tüketim maddelerininkine rakip fiyatlarla alınıp satılan ticari bir meta haline geldi. Jane Austen Mansfield Park ’ta, ‘Sessizliğin lüksünü tadalım’ diye yazar. Maalesef bu lüksün fiyatı her geçen gün tüketicilerin çoğunun gücünü aşacak şekilde artıyor.”