Modern Serisi (İthaki Yayınları)

@irbis Çok güzel bir postmodern eser daha.Umarım daha fazla postmodern edebiyat basarsınız.Öncelikle planınızda varsa Gravity’s Rainbow ve diğer Thomas Pynchon eserleri olmak üzere American Tabloid’i bekliyoruz.Bu arada yeri değil ama Don Delillo-Underworld basma ihtimaliniz var mı?

3 Beğeni

Aklıma bişey takıldı İthaki yayınları filmi veya dizisi çıkmaya yakın kitapları neden bu aralar çıkarıyor? Örn öksüz Brooklyn ve madde 52.

Daha çok satar. Bir birimizi kandırmayalım filmden diziden oyucuların resmini koysa daha da çok satar. Neyseki yapmıyor öyle birşey.

Diziyi gören kitabı bilmeyen biri aaa kitaptan uyarlamaymış deyip alacaktır. Ya da biraz alık bir tipse dizinin kitabı çıkmış diye alacaktır. (en az hakaret içeren kelime bunu bulabildim)

5 Beğeni

Bizim millet dizisi filmi çıkan kitapları okuduğu için. Ne yapsın çalışanlar…

4 Beğeni

Evet, kurgu dışı bir kitap. Aldous Huxley’in aşırı nüfus, aşırı örgütlenme, beyin yıkama gibi başlıklar altında Cesur Yeni Dünya’daki sistemler üzerine yazıları bulunuyor. Yani aynı evreni inceliyor ama bir macera değil.

5 Beğeni

9 Beğeni

Konusu çok ilgi çekici,modern seri saglam ellerde gibi.

3 Beğeni

Yeni kitap

15 Beğeni

O kapak. ne güzel öle.

2 Beğeni

Güzel kitaba benziyor. Ayrıca bunun da 2019’da Edward Norton’lu filmi gelecekmiş.

Keşke kapağa nal gibi ödüllü yazmasalarmış demeden edemiyor insan tabi.

8 Beğeni

O bilgi arka kapakta verilebilirdi tabi. Bu zamana kadar çıkan kapaklar gibi daha sade ve hoş olurdu. Ancak yine ödül ibaresi yer alsada alacağız. :slight_smile:

2 Beğeni

Bu seriyi pek kendime yakın hissetmiyorum. Aradan bazı sevdiklerimi seçip alıyorum. Bu kitap da hoşuma gitti. Bir yerde ön okuma filan yapabilirsem daha net karar vereceğim. Anlatım dilinin bana hitap etmesi lazım. Özellikle polisiye, suç türlerinde çok çabuk sıkılırım. Bu da çok kişisel bir durum. :thinking: OKB benim dikkatimi çeken bir hastalık. Bazen trajikomik olabiliyor. Etrafımdakilerde bazı belirtiler görüyorum. Yazar güzel işlemiş ise keyifli bir okuma deneyimi olur diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

2 Beğeni

Belki kapak tekrar elden geçebilir. Daha önce ilk çıkan kapak görsellerinde değişiklik olan kitapları olmuştu İthaki Yayınları’nın. Bence de kapakta o yazı iyi olmamış. Belki @irbis burada yazılanları okuyordur. (İnşallah baskı yapılmamıştır daha)

2 Beğeni

Bazı modern serisindeki kitaplarda’da buna benzer damgalar var ama bu kapaktaki insanın gözüne çok batıyor.

1 Beğeni

Bence gayet pasif yapmışlar. Arka plandaki renge yaklaşmış epey. Olmasa daha iyi tabi ama yayınevleri de bunu yapmak zorunda bir yerde. Bizler için değil daha çok başkaları için. Bana göre ödülün mesela hiç bir çekiciliği yok. Asla ilgilenmem.

2 Beğeni

https://www.babil.com/oksuz-brooklyn-kitabi-jonathan-lethem-ithaki-yayinlari

3 Beğeni

Şova devam

17 Beğeni

Afrika Üçlemesinin ilk olarak geçiyordu eski basımda. Diğer kitaplar “Artık Huzur Yok” ve “Tanrının Oku” da ilerleyen zamanlarda basılır muhtemelen.

3 Beğeni
5 Beğeni

Pusuda bekliyordun değil mi @Strenergy :joy::joy::joy:

1 Beğeni