İthaki Yayınları Pangea Kitapları

5 Beğeni

Yeni

5 Beğeni

Uğur Kılınç - Çürük Ayvalar, İthaki Pangea dizisinin 21. kitabı.

Kitap ölüm ve intihar temalı altı öyküden oluşuyor. Bir öyküyü öne çıkaracak olsaydım ‘Şelale’ diğer öykülere göre hem hikaye hem de anlatım olarak daha güzeldi.

Kitabın kapagı çok güzel (Çürük Ayvalar öyküsünden resmedilmiş) ama ne yazık ki öyküler için aynı hisler oluşmadı bende.

6 Beğeni

Pangea Kitaplığı 22: Dost Körpe - Nötralizör

Hikayenin ana fikri aslında maddenin yapı taşının ne olduğu teorisinden doğmuş. Bu konuda sicim teorisini savunanların maddenin yapı taşının enerji olduğunu ve maddenin bir “fikir” olduğu teorisini temel alan bir kurgu oluşturmuş Dost Körpe.

İkiz dünyalar, bedenin dışında var olunabilecek evrenler, evrenimizden kaçabileceğimiz vs vs belki insanlık hiçbir zaman bilimin sınırları içerisinde bu teknolojiye erişemeyecek ama bir kurgu olarak bunları okumak, üzerinde düşünmek zevkli oluyor.

Hikayenin son sayfalarını çok beğenmedim ama bütün olarak Dost Körpe güzel bir hikaye anlatıyor ve bence Nötralizör Pangea’nın iyi kitaplarından birisi.

9 Beğeni

Bu sanırım Pangea değil. Logo koymamışlar. :slight_smile:

3 Beğeni

Doğru diyorsun. Ben Roman yazan yeri Pangea okuyorum. :joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

Kapak çok benzer olunca ben de Pangea sandım ilk anda ama değilmiş. :woozy_face:

3 Beğeni
4 Beğeni
8 Beğeni

Serinin şimdilik en iyi kapak görseli bence.

6 Beğeni

Ebrahel Lurci yapmış sanırım.

2 Beğeni

Pangea kapaklarının tamamı Ebrahel Lurci işi.

2 Beğeni
8 Beğeni

Neptün Müzakereleri - Murat Boyner

Kitabın yazarı Acar Murat Boyner hakkında olan şu cümle aynı zamanda kitabın da temel hikayesini anlatıyor.

Tüm eğitim hayatı boyunca özellikle siyaset ve zihin felsefelerine ilgi duydu.

Kısa 110 sayfalık bir hikaye, özellikle zihin, benlik, bilinç, ruh vb üzerine olan tartışmaları ile hikayeyi beğendim. Henüz okumadığım 4-5 Pangea kitabını saymazsak Neptün Müzakereleri Pangea’nın iyi kitaplarından birisi.

3 Beğeni
3 Beğeni

Tanrısız’ı okuyan var mı? Tavsiye eder misiniz?

1 Beğeni

Okuduysa @alper okumuştur. Serinin çoğu kitabını okudu diye biliyorum. Bende seriden ilk 20 kitap var ama hiç birini okumadım :confused: sonrasında takibi de bıraktım.

3 Beğeni

Son iki kitap itibariyle ülkenin, yayınevlerinin ve biz okurların içinde bulunduğu ahval ve şerait nedeniyle ben de dizi ile arama bir mesafe koydum.

@isos81 kitapla ilgili ben 1-2 cümle bu başlığa yazmıştım.

2 Beğeni

Sabah aradım ama çıkmadı nedense senin yorumun.

Beğendiğine göre ben de bir göz atayım. Cinsellik konusunu da birçok kişi eleştirmiş. Onun haricinde güzel bir kitap gibi görünüyor.

Bu arada Pangea’daki en sevdiğin 3 kitap hangisi?

2 Beğeni

Son çıkan 3 kitabı almadım ve okumadım.

Bence bu dizinin en iyi kitabı “Kurbaga Adası”. Hatta belki Türkçe yazılmış en iyi distopya olabilir.

“Tanrısız” ve “Nötralizör” de çok beğendiğim kitaplar olmuştu. Galiba şunları da çok beğendiklerim arasına ekleyebilirim.

“Beyin Kırıcı” “Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil”, "Neptün Müzakereleri "

4 Beğeni